Львівський державний університет внутрішніх справ виступив організатором Всеукраїнської науково-практичної конференції «Право. Комунікація. Суспільство».
Цього разу до заходу долучилися понад сто здобувачів вищої освіти з різних куточків нашої держави та з-за кордону.
На початку події до молоді звернулася проректор ЛьвДУВС Ольга Балинська.
«Наша амбітна молодь дослідила низку важливих для України питань, зокрема проблеми функціонування громадянського суспільства в умовах війни, права людини у сучасному правовому просторі, а також діяльність правоохоронних органів, комунікативні стратегії та їхню роль у розвитку держави. Дякуємо кожному та кожній із вас за ініціативність та ґрунтовні наукові пошуки!» – наголосила Ольга Балинська.
Привітав учасників також директор Альянсу етичної підтримки (Велика Британія) Девід Б. Льюїс.
«Велика честь підтримувати ваш незламний народ у протистоянні агресору. Британський уряд прагне допомагати українцям у різних питаннях, зокрема й через запровадження системи навчання із розвитку мовних компетентностей. Коли Україна переможе у війні, багато іноземців приїздитимуть сюди як волонтери чи донори. І для кращого порозуміння з ними варто опанувати розмовну англійську. Ми з колегами щиро раді сприяти у цій справі. Віримо у якнайшвидший поступ України на проєвропейському шляху та її перемогу над ворогом!» – підкреслив Девід Б. Льюїс.
Заступник декана факультету №2 Роман Адрусишин відзначив: «Сьогодні маємо чудову нагоду для обміну досвідом, новими ідеями та дослідженнями, які дозволять розвивати нашу державу, її освіту та науку, за таких бурхливих умов. Бажаю усім плідної праці та жвавого обговорення!».
Вітальні слова різними мовами виголосили також завідувачка кафедри іноземних мов та культури фахового мовлення факультету №2 Любов Кузьо, старший викладач Оксана Федишин та старший викладач цієї ж кафедри Мирослава Рій.
Сьогодні молодь полемізувала щодо аспектів функціонування громадянського суспільства в умовах війни.
Крім того, присутні розглянули актуальні проблеми діяльності правозахисних та правоохоронних органів в Україні та за кордоном.
Йшлося і про соціальні виклики сучасності, а також комунікацію та її роль у розвитку суспільства.
Дискусії відбувалися українською, англійською, французькою та німецькою мовами.
Юнаки та дівчата проаналізували роль штучного інтелекту у революціонізації вивчення мов.
Предметом диспутів було також використання слів-шиболетів у сучасному соціокультурному просторі.
Не оминули увагою методи й види тлумачення норм Конституції України та роль Європейської конвенції з прав людини у формуванні гармонійного суспільства.
Окремо учасники обговорили виклики та можливості міжкультурної комунікації у контексті глобалізації.
Дискусія стосувалася і соціальних медіа як каталізаторів поширення фейкових новин.
Крім того, йшлося про важливість збереження української культури під час повномасштабної війни та проблемні аспекти відбудови нашої держави після поразки росії.
Було також окреслено сучасні виклики мовної ідентичності та особливості іншомовної підготовки майбутніх юристів і поліцейських за стандартами НАТО.
Присутні торкнулися й діяльності правоохоронних органів в Україні щодо гарантування громадської безпеки в умовах збройної агресії ворога.
Учасниками науково-практичної конференції виступили здобувачі вищої освіти Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету імені Івана Франка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Харківського національного університету внутрішніх справ, Одеського та Донецького державних університетів внутрішніх справ, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та Дніпровського гуманітарного університету.
Долучилися також представники громадської організації «Альянс етичної підтримки» (Велика Британія) та Університету психологічного консультування та супроводу (Республіка Польща).
Наукові розвідки здобувачів вищої освіти стануть вагомим внеском у вивчення проблем впливу медіа на правову свідомість, ролі комунікаційних технологій у формуванні правової культури та соціокультурних аспектів правового регулювання.