Контраст
Шрифт
У ЛьвДУВС обговорили актуальні проблеми приватного права в умовах євроінтеграційних процесів в Україні
НАВС

Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся науково-практичний семінар, присвячений цій темі.

 

 

Розпочався захід з вітальної промови проректорки вишу Ольги Балинської.

 

 

«Сучасні цивільно-правові відносини в Україні ґрунтуються на принципах справедливості, доброчесності, свободи власності та підприємництва, неприпустимості втручання у сферу особистого життя. Всупереч воєнним загрозам, маємо стояти на сторожі, аби усі засади нашого законодавства було реалізовано на найвищому рівні, а проблеми, що існують у цьому контексті, – подолано», – наголосила Ольга Балинська.

 

Звернувся до учасників також директор Інституту права ЛьвДУВС Іван Красницький.

 

 

«Війна не зупинила євроінтеграційних процесів у нашій державі, а певною мірою навіть пришвидшила їх. Повноцінний вступ України до складу Європейського Союзу залишається однією із перспектив, якій маємо приділяти увагу. Й розвиток правового поля та адаптація українського законодавства до європейських стандартів є важливим завданням на цьому шляху», – відзначив Іван Красницький.

 

Модерувала захід завідувачка кафедри цивільно-правових дисциплін Інституту права Христина Майкут.

 

 

Дискусія стосувалася проблем правового регулювання ліквідації державних підприємств.

 

Крім того, присутні проаналізували вплив цифрової трансформації на розвиток приватно-правових відносин.

 

Приділили увагу також страхуванню цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

 

 

Йшлося і про механізм укладення договору про надання рієлторських послуг, а також теоретичні аспекти виконання рішень іноземних судів в Україні.

 

Окремо було окреслено процедуру оскарження постанови про відкриття виконавчого провадження боржником до суду.

 

Науковці та практики дослідили поняття права забудови чужої земельної ділянки, а також процесуальні особливості розгляду справ про видачу обмежувального припису.

 

 

У рамках семінару присутні зосередилися і на специфіці отримання безоплатної правничої допомоги в Україні під час війни.

 

До заходу доєдналися представники Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, Одеського державного університету внутрішніх справ, а також адвокатури, Online law school, виконавчого округу м. Києва, адвокатських об’єднань «Автопоміч» і «Лекс Терра», приватного підприємства «Леополіс-Ріелті».

 

 

За підсумками дискусії учасники визначили тенденції та пріоритети реформування приватного права України в умовах євроінтеграції та запропонували резолюцію. 

Схожі новини: