Контраст
Шрифт
У ЛьвДУВС обговорили теоретичні та прикладні аспекти менеджменту і безпеки в умовах війни
НАВС

У ЛьвДУВС відбулася науково-практична інтернет-конференція «Менеджмент і безпека в умовах війни: теоретичні та прикладні аспекти». Подія проходила дистанційно на базі платформи ZOOM. До участі долучилися науковці з різних куточків України, а також представники органів місцевого самоврядування.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор ЛьвДУВС полковник поліції Роман Благута.

«Світові пандемії, воєнні конфлікти, інформаційна пропаганда – все це та чимало іншого формує нові виклики та загрози для бізнес-структур і суспільства, змушуючи шукати і створювати нові методи й інструменти ефективного менеджменту. Якщо раніше ми розглядаючи питання потенційної загрози державі, робили акцент на корупції та злочинності, то сьогодні перебуваємо в умовах повномасштабної війни. Відтак, ми стикнулися з абсолютно новими викликами. Ми всі відчуваємо нищівний вплив та удари по інфраструктурі країни. Тож проведення сьогоднішньої науково-практичної конференції зорієнтоване на розробку та реалізацію проєктів і програм за новими актуальними напрямами безпекознавства. Переконаний, що конференція дасть нам змогу напрацювати ефективні механізми щодо зміцнення економічної незалежності України, сформувати спільну позицію для вдосконалення системи менеджменту на рівні бізнес-структур і країни загалом», - наголосив Роман Благута.

Після цього вітальне слово мав Андрій Щербак, в. о. начальника Головного управління Державної податкової служби у Львівській області.

«Ворог знищує нашу інфраструктуру, підприємства. Тож ми з вами спостерігаємо зменшення кількості малого бізнесу, обсягів виробництва, зниження надходжень. Ми повинні розуміти, що від кожного з нас залежить наповнення бюджету, фінансування армії. Адже стабільна економіка держави – це складова потужного протистояння вторгненню агресора, а налагодження роботи бізнесу є запорукою нашої перемоги», - підкреслив Андрій Щербак.

Привітав учасників інтернет-конференції і Вадим Табакера, заступник директора Департаменту економічної політики - начальник управління регіонального розвитку Львівської обласної військової адміністрації.

«У війні перемагають не лише завдяки успішним військовим операціям. Не менш важливим є забезпечення стабільної роботи галузей промисловості. Аби підтримати ці напрямки діяльності, на Львівщині затверджені обласні програми, які відповідають вимогам воєнного стану. Вони спрямовані на підтримку бізнесу, внутрішньо переміщених осіб, реалізацію пріоритетних інфраструктур для посилення транзитного та логістичного потенціалу області. Лише завдяки спільній роботі всіх органів влади ми зможемо забезпечити стабільну життєдіяльність в нашому регіоні», - відзначив Вадим Табакера.

Юрій Погорелов, помічник члена Рахункової палати України, також долучився до привітань.

«Питання безпеки в Україні актуальне як ніколи. І кожен українець на своєму місці робить внесок для всієї держави. Однією з умов міцного фронту є міцний тил. Вважаю, що в таких обставинах завданням науковців є розробка нових та вдосконалення наявних засад безпеки менеджменту. Наша країна потребує дієвих ідей щодо всіх видів безпеки: економічної, інформаційної, екологічної, соціальної та, перш за все, воєнної», - відзначив спікер.

Побажали учасникам плідної роботи та конструктивної дискусії проректорка вишу Ольга Балинська і директор Інституту управління, психології та безпеки В'ячеслав Бліхар.

Робота конференції була побудована за кількома напрямками. Модерував наукову подію проректор ЛьвДУВС Василь Франчук.

На онлайн-зустрічі обговорювали актуальні проблеми менеджменту та безпеки в умовах війни. Мова йшла про організаційно-управлінські аспекти економічної безпеки оборонно-промислового комплексу. Присутні дискутували й на тему соціально-психологічних та правових чинників безпекової діяльності в умовах воєнного або надзвичайного стану. Крім цього, учасники конференції спілкувалися про роль держави та суб'єктів господарювання у протидії фінансовій та продовольчій кризам.

За результатами обговорення було сформульовано низку рекомендацій. Науковці та практики дійшли висновку, що необхідно на рівні держави розробити цільові програми, а на рівні підприємств – дієві механізми з підтримки економічної безпеки особи. Вони запропонували зміцнювати корпоративну культуру з метою об'єднання трудових колективів, якісного виконання працівниками професійних обов'язків та збереження інтелектуально-кадрового потенціалу.

Крім цього, учасники конференції відзначили важливість систематичного моніторингу впливу загроз і дестабілізуючих чинників на діяльність підприємств та організацій в Україні задля виявлення та попередження їхніх негативних наслідків. Насамкінець, присутні підтримали ідею сприяння та заохочення професійного розвитку сучасних управлінців.

Схожі новини: