Сьогодні на базі Львівського державного університету внутрішніх справ провели семінар-нараду на тему «Організація архівної справи у підрозділах системи МВС в умовах воєнного стану».
Захід відбувся за ініціативи директора Департаменту з питань режимно-секретної діяльності Міністерства внутрішніх справ України Юрія Терещенка.
Учасниками події стали представники поліції Львівщини, Сервісних центрів МВС та працівники ЛьвДУВС.
Спікерами заходу виступили: директорка Галузевого державного архіву Міністерства внутрішніх справ України Ольга Музичук, її заступниця Вікторія Бульбонюк, начальниця відділу режимно-секретного та документального забезпечення ЛьвДУВС Олена Сорокач, завідувачка відділення документування службової діяльності вишу Зоряна Колодійчук та заступник начальника управління – начальник режимно-секретного відділу управління режиму та технічного захисту інформації ГУНП Львівщини Ігор Довбуш.
«Внаслідок повномасштабної збройної агресії ворога завдання і можливості Галузевого державного архіву МВС значно змінилися. Слід розуміти, що документи є не лише культурною спадщиною, але й «свідками свого часу». Тож вкрай важливо для нас зберегти історії нинішньої війни, зокрема той пласт архівних справ, що інформують про злочини російських окупантів на території України», – наголосила директорка Галузевого державного архіву МВС Ольга Музичук.
Учасники розглянули етапи експертизи цінності, завдяки якій визначають майбутнє певного документа – його ліквідацію, тимчасове або ж постійне зберігання у Національному архівному фонді.
Під час дискусії Ольга Музичук також відзначила, що цифрова епоха ускладнила ситуацію із довготривалою фіксацією та захистом матеріалів для використання у майбутньому.
Водночас спікерка підкреслила, що провідні держави світу не нехтують паперовим форматом документів, попри зручність електронних носіїв.
Оскільки архіви мають неабияке культурне, юридичне значення та цінність для дослідження історії нашої держави, є унікальним за своєю суттю інформаційним ресурсом, їхньому зберіганню слід приділяти особливу увагу.