У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулась зустріч здобувачів вишу із розробниками проєкту нового Кримінального кодексу України Юрієм Бауліним, Юрієм Пономаренком, Інною Вишневською та Миколою Хавронюком.
Поспілкуватися із представниками Робочої групи з питань розвитку кримінального права Комісії з питань правової реформи прийшли курсанти та студенти університету.
Привітав запрошених гостей перший проректор ЛьвДУВС Тарас Созанський. Він закликав здобувачів бути активними та задавати питання.
Творці нового ККУ розповіли присутнім про зміни, які планують впровадити.
«Цей проєкт тепер концептуально і змістовно інший, ми змінили структуру та термінологію, – наголосив Голова Робочої групи Юрій Баулін. – Це означає, що усі публічні правопорушення отримають чітку, вичерпну, послідовну та багаторівневу класифікацію. Новий кодекс буде повністю звільнений від декларативних положень, невластивих сучасному кримінальному праву».
Він також відзначив, що новий Кримінальний кодекс складатиметься з двох частин - загальної та особливої, а також поділятиметься на одинадцять книг. У проєкті, зокрема, йдеться про кримінально-правові засоби та їх застосування, правопорушення проти людини і громадянина, економіки, суспільства, держави, правосуддя та багато іншого.
«Обравши європейський напрямок інтеграції, Україна одночасно зобов’язалася дотримуватись високих вимог та стандартів до якості свого законодавства, – продовжив Юрій Пономаренко. – Чинний Кримінальний кодекс України не є винятком. Тож відповідно до Указу Президента України у 2019-му році було створено Комісію з питань правової реформи. Частиною цієї Комісії стала робоча група з питань розвитку кримінального права, до складу якої увійшли одні з кращих представників провідних юридичних шкіл України».
Юрій Пономаренко додав, що необхідність реформування кримінального законодавства України обумовлена низкою причин.
«За роки чинності КК України його принципові положення були зруйновані несистемними і часто необґрунтованими змінами, а чинні закони про відповідальність за публічні правопорушення не повною мірою відповідали міжнародно-правовим зобов’язанням України», – зауважив науковець.
Наприкінці зустрічі гості відзначили, що робота над проєктом нового Кримінального кодексу України наразі триває.
Ознайомитися із текстом кодексу можна за посиланням: https://newcriminalcode.org.ua/