У збірці зафіксовано найбільші воєнні злочини під час першого року широкомасштабної агресії росії на території України.
Презентувала видання керівниця Лабораторії журналістики суспільного інтересу Наталія Гуменюк у рамках проєкту «Справедливість як процес».
До заходу доєдналися ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута, проректорка Ольга Балинська, здобувачі освіти ЛьвДУВС, а також представники відомчих вишів, ДСНС, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України.
«В умовах війни не лише правоохоронці, але й журналісти беруть активну участь у фіксації злочинів, вчинених окупантами. Адже важливо ретельно документувати усі такі факти й розповідати про них світові», - наголосив під час свого виступу Роман Благута.
А Наталія Гуменюк зазначила, що професії журналіста, історика та правоохоронця - дуже споріднені, адже усі вони є шукачами правди.
Вона також детально розповіла молоді про ініціативу «The Reckoning Project: Свідчить Україна», що об’єднала міжнародних та українських репортерів, аналітиків і дослідників. У рамках проєкту вони спільно фіксують воєнні злочини й готують матеріали, які мають стати історичними документами російської війни в Україні.
Журналісти та дослідники збирають свідчення потерпілих внаслідок збройної агресії, нейтрально документують їх відповідно до методології, яка робить їх використання можливим у судових процесах.
Потім команда аналітиків перевіряє ці розповіді, в той час як українські автори та документалісти створюють мультимедійний контент на основі свідчень під керівництвом відомих міжнародних та українських письменників і журналістів.
Учасники зустрічі мали можливість поставити запитання, найцікавіші з яких були винагороджені примірником презентованої книги з автографом Наталії Гуменюк.