Львівський державний університет внутрішніх справ вкотре виступив організатором науково-практичного семінару «Актуальні проблеми правового регулювання господарських та соціальних відносин в Україні».
До нього традиційно доєдналися науковці, фахівці-практики та здобувачі вищої освіти з різних областей України.
Захід провели на базі Інституту права ЛьвДУВС.
На відкритті події учасників привітала проректорка вишу Ольга Балинська.
«Задекларовані у програмі нашого заходу проблеми є багатовекторними, потребують системного аналізу та напрацювань. Маємо приділити посилену увагу регулюванню господарських та соціальних відносин, що відіграватиме важливу роль для повоєнної відбудови України. Приємно відзначити, що нас підтримують чимало представників з інших закладів освіти Львова та України, наших однодумців які мають великий потенціал, аби змінювати та вдосконалювати українську науку», – наголосила Ольга Балинська.
Виступив також директор Інституту права Іван Красницький.
«Повномасштабна війна поставила перед нами дуже багато викликів і завдань не лише у сфері оборони, але й у соціальній та правовій. Їхнє якісне функціонування є однією з умов розвитку держави, особливо у період збройного конфлікту. Запрошую учасників до активної дискусії та бажаю ефективних результатів», – підкреслив Іван Красницький.
У рамках семінару йшлося про механізми забезпечення прав суб’єктів господарської діяльності, а також окремі проблеми модернізації соціально-правових відносин.
Присутні приділили увагу й темі вдосконалення правового регулювання господарських та соціальних відносин у контексті євроінтеграції України.
Розглянули зокрема й можливості застосування інструментів соціального діалогу під час вирішення трудових спорів.
Крім того, було окреслено питання банкрутства суб'єктів господарювання в умовах воєнного стану.
Дискусія стосувалася і процесуально-правового статусу судового експерта у судочинстві, а також ефективності публічного управління у відносинах із суб’єктами господарської діяльності.
Доповідачі презентували свої візії щодо сучасних видів соціальної ізоляції та проблеми їхньої ідентифікації галузевим законодавством.
Було проаналізовано певні аспекти відновлення трудових прав педагогів-пенсіонерів, а також важливі питання соціальної відповідальності українських підприємств у сфері екології.
Загалом у семінарі взяли участь представники Національної академії внутрішніх справ, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Інституту правотворчості та науково-правових експертиз Національної академії наук України й Івано-Франківського навчально-наукового юридичного інституту Національного університету «Одеська юридична академія».
Долучилися також працівники Львівського міського нотаріального округу, Івано-Франківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру, Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені В. В. Сташиса НАПрН України, Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗУ, Черкаського державного технологічного університету, закладу вищої освіти «Університет Короля Данила», Технічного фахового коледжу Національного університету «Львівська політехніка» й Івано-Франківського фахового коледжу технологій та бізнесу.
За результатами заходу учасники запропонували ефективні шляхи розв’язання пріоритетних проблем правового регулювання господарських і соціальних відносин у нашій державі під час війни та у повоєнний період.