Цьогоріч захід об’єднав близько 120-ти молодих дослідників – курсантів, студентів, магістрантів, аспірантів та ад'юнктів закладів вищої освіти України.
На початку події з вітальною промовою виступила проректорка Львівського державного університету внутрішніх справ Ольга Балинська.
«Ми вкотре зібрали щорічний дискусійний майданчик, який дозволить визначити та вдосконалити механізми регулювання відносин у громадянському суспільстві України, що стало одним із головних чинників протидії ворожій агресії з початком повномасштабної війни. Завдяки єдності української спільноти було створено багато благодійних організацій та інших доброчинних проєктів, які нині допомагають тримати оборону нашої держави», – підкреслила Ольга Балинська.
Конференція передбачала обговорення за чотирма напрямами.
Спершу учасники зупинилися на фундаментальних особливостях коду української нації та процесах формування її ідентичності.
Дискутували й щодо прав, свобод, законних інтересів та обов’язків громадян України в умовах воєнного стану.
Окремим напрямом для обговорення стали проблеми протидії злочинності під час війни.
Крім того, присутні приділили увагу суспільним наукам про загрози для сучасної України та шляхи їхнього подолання.
Під час пленарного засідання із дослідженням «Феномен української нації у контексті державотворення» виступив курсант Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Сергій Строкань.
Було окреслено і вплив історичного спадку на формування українського національного ідентитету у воєнних умовах. Унікальними напрацюваннями у цій сфері поділилася Анастасія Шардакова, студентка Інституту права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка».
Виступи також стосувалися ознак геноциду в російсько-українській війні. Про це доповіли курсантки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Лариса Зайцева та Андріана Шило.
А їхній колега, Тимофій Шуляк, запропонував розглянути основні тенденції злочинності у період війни.
Наукову роботу «Особливості діяльності поліції під час дії воєнного стану» презентувала студентка Сумського державного університету Марія Прихожай.
Курсантка Львівського державного університету внутрішніх справ Андріана Голодишин висвітлила дотичну тему, дослідивши особливості превентивної діяльності правоохоронних органів в умовах воєнного стану.
Крім того, присутні зосередилися на поняттях та видах домашнього насильства. На цій актуальній проблемі акцентувала здобувачка ступеня бакалавра ЛьвДУВС Діана Боднарчук.
Із результатами спільного дослідження щодо психологічних аспектів переживання самотності за часів війни ознайомили аудиторію вихованки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Світлана Процюк та Іванна Милик.
Курсант університету Денис Бельцик розповів присутнім про охорону прав та законних інтересів дітей поліцією за сучасних умов.
Під час конференції також йшлося про розмежування інститутів опіки та піклування. Проаналізувала цю проблему студентка ЛьвДУВС Софія Росяк.
А курсантка університету Ольга Шумик зосередилася на особливостях роботи парламенту в умовах воєнного стану.
Думки щодо специфіки здійснення судочинства у режимі відеоконференції висловив вихованець ЛьвДУВС Святослав Кошулап.
Доєдналася до обговорення також курсантка ЛьвДУВС Юліана Літвінова, дослідивши окремі питання реалізації цивільних прав в умовах воєнного стану.
Її колега, також вихованка університету, Вікторія Лужецька окреслила аспекти компенсування шкоди, завданої під час війни.
Серед тем цьогорічної конференції були й міжнародні стандарти у сфері соціального страхування у разі безробіття. Порушила цю проблему здобувачка ступеня магістра ЛьвДУВС Оксана Долгун.
Відзначимо, що до заходу також долучилися юні науковці Національної академії внутрішніх справ, Харківського національного університету внутрішніх справ, Дніпропетровського та Донецького державних університетів внутрішніх справ, Криворізького навчально-наукового інституту ДДУВС, Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Національної академії Служби безпеки України, Державного податкового університету, Навчально-наукового інституту Економічної безпеки та митної справи ДПУ, Університету «КРОК», Університету Короля Данила, Фахового коледжу Університету Короля Данила та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Учасники наукової конференції підсумували основні аспекти побудови та функціонування громадянського суспільства в умовах сучасної війни.