Львівський державний університет внутрішніх справ вкотре виступив платформою для дискусії щодо цієї теми, об’єднавши близько сотні дослідників з різних областей нашої держави.
Розпочалася подія з вітальних слів очільника вишу полковника поліції Дмитра Швеця.
«Приємно бачити таку кількість науковців та практиків, які продовжують плідно працювати над розвитком української правничої сфери в умовах війни. На сучасному етапі це вкрай відповідальне завдання, зважаючи на важливість інтеграції України у європейський простір як суверенної, демократичної та правової держави. Бажаю присутнім плідних дискусій та ґрунтовної резолютивної частини», – наголосив Дмитро Швець.
Звернувся до учасників також директор Інституту права ЛьвДУВС Іван Красницький, окресливши тематику доповідей та напрями роботи конференції.
Спікери обговорили різні виміри національного та міжнародного безпекових викликів, специфіку публічного адміністрування в умовах воєнного стану, а також сучасні проблеми правового забезпечення економічного, екологічного та соціального розвитку нашої держави.
Торкнулися і сфери кримінальної юстиції в Україні під час війни.
У рамках пленарного засідання йшлося про актуальні напрями роботи Вищого антикорупційного суду.
Науковці та практики окреслили й процесуальні аспекти інституту відповідальності за порушення цінностей Європейського Союзу й перспективи удосконалення нового Кримінального Кодексу України.
Було порушено питання дискримінаційності українського законодавства у частині прийняття на роботу окремих категорій осіб.
Особливу увагу приділили безпеці інформаційного простору, а також пошуку шляхів забезпечення гендерної рівності у сучасних реаліях.
Було презентовано й доповіді щодо скасування арешту після закриття кримінального провадження та зловживання правом у контексті захисту трудових прав вагітних жінок.
Учасники поділилися баченням діяльності органів публічної влади у розв’язанні проблеми надання допомоги особам, які опинилися у громадському місці у стані алкогольного сп’яніння.
Йшлося і про використання показань з чужих слів при доказуванні факту домашнього насильства, а також правові гарантії адвокатської таємниці за законодавством України.
Окрім цього, диспути стосувалися механізмів використання штучного інтелекту у виконавчому провадженні та попереднього договору у сфері обігу нерухомого майна.
До участі у конференції долучилися представники Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, Міністерства цифрової трансформації, ГУНП Львівщини, Лабораторії прав людини імені академіка Петра Рабіновича НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України, Виконавчого округу Львівської області, Львівського міського нотаріального округу, адвокатури, Великомихайлівського районного суду Одеської області, Державного науково-дослідного інституту МВС України, Національної академії внутрішніх справ, Дніпровського та Донецького державних університетів внутрішніх справ, Київського інституту Національної гвардії України, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету природокористування, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології імені С. З. Ґжицького, Національного університету «Одеська юридична академія», Національного університету кораблебудування, Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, Ужгородського національного університету та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
Серед установ-учасниць також – Університет Короля Данила, Маріупольський державний університет, Державний податковий університет, Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова, Міжрегіональна академія управління персоналом, Інститут держави і права імені В. М. Корецького НАНУ, Інститут правотворчості та науково-правових експертиз Національної академії наук України, Київський авіаційний інститут, Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної Академії правових наук України, НДІ правового забезпечення інноваційного розвитку НАПрН України, Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України та Поштово-логістична група «Міст Груп».
Напрацювання та рекомендації науковців і практиків матимуть вагомий вплив на розв’язання проблем правового регулювання у нашій державі під час збройного конфлікту та у повоєнний період.