Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ провели науковий захід, присвячений безпековим аспектам управління організаціями в умовах війни та повоєнної відбудови держави.
На початку події із вітальним словом виступила проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська.
«Війна, розгорнута російським агресором на території нашої держави, триває, тож безпекові проблеми набувають пріоритетного й дедалі гострішого значення. Нинішня дискусія стосуватиметься елементів безпеки на різних рівнях – особистому, внутрішньородинному, корпоративному, суспільному та державному. Усі вони є важливими для майбутнього незалежної України», – наголосила Ольга Балинська.
До учасників події також звернувся директор Інституту управління, психології та безпеки ЛьвДУВС В'ячеслав Бліхар.
«Чимало освітньо-професійних програм Львівського державного університету внутрішніх справ присвячені задекларованій тематиці круглого столу. Зі свого боку ми приділяємо посилену увагу захистові безпекового середовища й повинні зробити усе, аби ситуація у цій сфері не набувала загрозливіших наслідків. Дякую науковій спільноті за згуртованість та активну позицію у розв’язанні цього питання! Бажаю плідної праці й ґрунтовних напрацювань!» – підкреслив В’ячеслав Бліхар.
Модераторкою заходу стала завідувачка кафедри менеджменту Інституту управління, психології та безпеки Галина Леськів.
Розпочала обговорення Світлана Хамініч, професорка кафедри аналітичної економіки та менеджменту Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Вона окреслила тему «Основи безпечного управління: принципи та стратегії для організацій в умовах війни та повоєнної економіки».
Провідний фахівець відділу планування, організаційно-аналітичної роботи та контролю ЛьвДУВС Микола Довба розглянув тему забезпечення економічної безпеки держави та організацій у час війни та в післявоєнний період.
У дискусії також взяла участь Оксана Бородіна, докторантка Інституту економіки промисловості Національної академії України. Вона запропонувала обговорити комплексне подолання регіональних економічних дисбалансів у повоєнному розвитку України, зокрема використання досвіду, потенціалу та зацікавленості Європи.
Не оминули увагою і структурні зміни у промисловості України: вплив війни на забезпечення економічної безпеки в сучасних умовах. Про це детально розповіла Олена Ляховська, старший науковий співробітник відділу проблем реального сектору економіки регіонів Інституту регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України.
Йшлося й про спільні інструменти економічних та безпекових досліджень. Акцентував на цьому Костянтин Червінка, доцент кафедри математичної економіки, економетрики, фінансової та страхової математики Львівського національного університету імені Івана Франка.
Також обговорили автоматизований підхід до безпеки в публічних хмарних середовищах. Про це детально доповів Євгеній Марценюк, асистент кафедри захисту інформації НУ «Львівська політехніка» та IT Project management at SoftServe.
А Микита Пантєлєєв, аспірант МОНП «Економічна безпека соціально-економічних систем» Львівського державного університету внутрішніх справ, розповів присутнім про безпечне середовище в управлінні туристичним підприємством, зокрема акцентував на викликах воєнного часу.
Наприкінці заходу Назарій Лесик, аспірант МОНП «Економічна безпека соціально-економічних систем» Львівського державного університету внутрішніх справ, детально акцентував на еколого-безпекових аспектах сучасного підприємства в умовах воєнного стану.
Відзначимо, що до події долучилися представники Головного управління ДФС у Львівській області, Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз, Варшавського університету наук про життя SGGW, державної установи "Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України".
Учасниками також стали працівники Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету "Львівська політехніка", Центральноукраїнського національного технічного університету, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Інституту економіки промисловості Національної академії наук, Української академії друкарства й університету економіки та права "КРОК".