До заходу долучилося понад 80 учасників з різних областей України та з-за кордону.
Привітала присутніх заступниця директора Інституту управління, психології та безпеки ЛьвДУВС Зоряна Кісіль.
«Сьогодні маємо нагоду у колі однодумців проаналізувати роль та місце правоохоронних органів у гарантуванні економічної безпеки нашої держави, їхню співпрацю із фінансовими установами та інституціями у цій сфері. З огляду на виклики повномасштабної війни ця проблематика є дуже важливою», – відзначила Зоряна Кісіль.
Науковці та практики дискутували зокрема про особливості фінансових розслідувань в умовах воєнного часу.
Крім того, торкнулися міжнародного досвіду та співпраці у заходах фінансового моніторингу, а також аспектів антилегалізаційної діяльності фінансових посередників.
Модерував обговорення завідувач кафедри фінансів та обліку Степан Мельник.
Спершу учасники визначили роль Державної податкової служби України у протидії фінансовим операціям, що пов’язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом.
Оцінили й фактори, що впливають на ефективність розслідування економічних злочинів.
Було проаналізовано стан впровадження Україною Acquis Європейського Союзу «Фінансовий контроль» та окреслено санкційну політику міжнародних стандартів FATF.
Йшлося і про мережевий підхід до інформаційно-аналітичної роботи у процесі фінансових розслідувань, а також практичні аспекти наповнення бюджету України податками та зборами в умовах війни.
Доповідачі не оминули увагою і проблемні питання фінансового моніторингу банківськими установами та розглянули особливості протидії відмиванню нелегальних доходів у Республіці Польща.
Диспути стосувалися і ролі аудиту у виявленні маніпуляцій із фінансовою звітністю.
Крім того, було акцентовано на інструментах зменшення корупційних ризиків.
Спікери здійснили оцінку діяльності антикорупційних органів України під час розслідувань незаконного збагачення.
Дискутували й щодо механізмів боротьби із податковими злочинами як загрозою економічній безпеці нашої держави.
Участь у семінарі взяли представники Департаменту забезпечення діяльності Голови Національної поліції України, Головного управління Державної податкової служби Львівщини, Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області, Харківського національного університету внутрішніх справ, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка», Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, Львівського університету бізнесу та права, Маріупольського державного університету, Університету економіки та права «КРОК», Академії фінансового моніторингу, Інституту соціально-економічної трансформації, а також Жешувської політехніки імені Ігнатія Лукасевича (м. Жешув, Республіка Польща).
Долучилися і працівники акціонерного товариства «Ідея Банк», аудиторської компанії «Грант Торнтон» та страхової компанії «Уніка».
Підкреслимо, що напрацювання науковців та практиків стануть вагомим внеском у розвиток фінансової розвідки та розробку дієвих механізмів боротьби з економічною злочинністю в Україні під час війни.