Контраст
Шрифт
У ЛьвДУВС відбувся науково-практичний семінар «Процесуальне та криміналістичне забезпечення досудового розслідування»
НАВС

 

Вже багато років поспіль Львівський державний університет внутрішніх справ стає організатором обговорення цієї актуальної теми.

 

 

Сьогодні семінар вкотре об’єднав представників закладів вищої освіти, наукових установ, практичних підрозділів поліції та громадських організацій.

 

«Цей захід є вже традиційною нагодою розглянути нові виклики, що постали перед правоохоронними органами внаслідок війни. Бажаю плідної дискусії, якісних напрацювань та рекомендацій щодо вдосконалення чинного законодавства України. Тримаймо науковий фронт!» – підкреслила проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська, звертаючись до присутніх.

 

 

Приєднався до привітань і декан факультету №1 Інституту з підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції Руслан Шехавцов.

 

«Ми покликані розв’язати цілий спектр завдань, спрямованих на забезпечення ефективного досудового розслідування кримінальних правопорушень, насамперед воєнних злочинів. І з огляду на сучасні події маємо працювати над гармонізацією українського законодавства відповідно до стандартів ЄС. Адже співпраця з європейською спільнотою для України є однією з пріоритетних», – зазначив Руслан Шехавцов.

 

 

Учасники семінару зосередилися на проблемах доказування під час досудового розслідування.

 

Крім цього, приділили увагу застосуванню заходів забезпечення кримінального провадження та нормативно-правовій регламентації і практиці проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій.

 

Також було окреслено проблему розслідування злочинів в умовах воєнного стану, зокрема пов’язаних із торгівлею людьми.

 

 

Присутні розглянули окремі аспекти притягнення до кримінальної відповідальності за геноцид за чинним Кримінальним кодексом України, а також визначили проблеми доказування факту домашнього насильства.

 

У цьому контексті було описано і принципи взаємодії адвокатів та психологів у провадженнях щодо домашнього насилля.

 

Темою для диспутів стали і попередні заходи та принцип «aut dedere aut judicare» (з лат. – «видай або суди») за Любляно-гаазькою конвенцією.

 

 

Йшлося також про діяльність Головного експертно-криміналістичного центру та різноманітні аспекти розвитку криміналістики в умовах воєнного стану.

 

Учасники поділилися напрацюваннями і щодо правового регулювання розслідувань кримінальних проступків у міжнародному законодавстві.

 

Окрім цього, доповіді стосувалися проблемних питань у доведенні ризиків під час обрання запобіжних заходів у кримінальному провадженні.

 

Дискутували і щодо розмежування понять підтримання «публічного» та «державного» обвинувачення, а також особливостей використання результатів проведення негласних слідчих (розшукових) дій, отриманих в іншому кримінальному провадженні.

 

 

Під час семінару було проаналізовано й провідні практики доведення ризику переховування підозрюваного у кримінальному провадженні за стандартами Європейського суду з прав людини.

 

Загалом до заходу долучилися працівники Відділу поліції №1 Львівського районного управління поліції №2 ГУНП у Львівській області, Калуського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області, Головного експертно-криміналістичного центру Державної прикордонної служби України, Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, Львівської обласної прокуратури та Галицької окружної прокуратури міста Львова.

 

Учасниками також стали представники Національної академії внутрішніх справ, Харківського національного університету внутрішніх справ, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Інституту інформації, безпеки і права та Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України, громадської організації «Спілка безпеки управління «Антикорупція»» та адвокатського бюро «Коць та партнери «Де факто».

 

Під час роботи науково-практичного заходу присутні висвітлили проблемні аспекти процесуального та криміналістичного забезпечення досудового розслідування і запропонували ефективні шляхи його удосконалення.

Схожі новини: