Львівський державний університет внутрішніх справ вкотре став майданчиком для обговорення соціальних, економічних та психологічних аспектів діяльності поліції у нашій державі.
Цьогоріч до заходу долучилося понад 60 учасників.
На відкритті круглого столу виступила проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська.
«Нині поліцейські виконують не лише прямі службові обов’язки, пов’язані з охороною суспільного порядку. Перед ними постали нові виклики та завдання, зумовлені збройною агресією росії на території України. Тому під час підготовки здобувачів маємо неодмінно зважати на ризики сьогодення», – зауважила Ольга Балинська.
Звернувся до присутніх також т.в.о. декана факультету №3 Інституту з підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції Юрій Гуцуляк.
Він наголосив, що головною метою круглого столу є пошук напрацювань, які допоможуть професійному становленню поліцейських та їхній ефективній адаптації до обставин війни.
Протягом дискусії науковці та практики розглянули шляхи формування резильєнтності працівників правоохоронних органів.
Крім того, приділили особливу увагу інформаційній гігієні та аспектам посилення стресостійкості під час дії воєнного стану.
Серед напрямів дискусії були й соціально-економічні передумови реформування правоохоронної сфери та сектору безпеки держави.
Було окреслено й основні складові комунікативної компетентності поліцейського.
Йшлося також про психологічну реабілітацію та допомогу військовослужбовцям, працівникам поліції й іншим категоріям осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії рф.
Свою візію перспектив та змін соціально-психологічного стану українського суспільства в умовах війни презентував завідувач кафедри соціально-гуманітарної підготовки факультету №3 Ярослав Когут.
Кризовий психолог, КПТ-терапевт, майор Армії оборони Ізраїлю Олександр Гальчинський виступив із доповіддю «Надання першої психологічної допомоги у кризових станах».
Про те, як розпізнати дезінформацію та маніпуляції російської пропаганди, розповіла історикиня, головна редакторка «Українського альманаху» в Польщі Ольга Попович.
Під час диспутів учасники порушили питання взаємодії психологів ДСНС та Національної поліції. Крім того, обговорили аспекти надання першої психологічної допомоги постраждалим під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
Цій вагомій темі приділив увагу Дмитро-Михайло Шевелєв, провідний фахівець відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення Центру забезпечення діяльності Головного управління ДСНС України у Львівській області.
Було також актуалізовано тему взаємодії Національної поліції і територіальної оборони. Про це доповіла начальниця групи по роботі з добровільними формуваннями Управління 102 Окремої бригади Сил територіальної оборони України Марія Лут.
Інспектор сектору ювенальної превенції відділу поліції №1 Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області Діана Леонтьєва долучилася до заходу із дослідженням «Відповідальність неповнолітніх осіб, які вчинили правопорушення».
Йшлося і про «синдром війни» та джерела пошуку ресурсів для психологічного відновлення. Цій актуальній проблемі присвятила виступ практичний психолог, викладачка українсько-американського університету «Конкордія», психологиня Київського Департаменту військового капеланства Галина Дерев’янко.
Дискутували і про практичні особливості професійно-психологічного відбору кандидатів на військову службу до Національної гвардії України. Зосередила увагу присутніх на цій темі офіцер (психолог) Західного відділення комплектування відділу комплектування іміджево-видавничого центру Національної гвардії України Лариса Ничипорук.
До участі у круглому столі також доєдналися представники Управління кадрового забезпечення ГУНП у Львівській області, Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського державного університету фізичної культури ім. І. Боберського, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова та Університету Короля Данила.
За підсумками заходу науковці та практики запропонували рекомендації щодо вдосконалення системи підготовки поліцейських у закладах вищої освіти в умовах війни.