У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся науково-практичний семінар, присвячений цій важливій темі. Він об'єднав понад пів сотні практиків правничої сфери та здобувачів вищої освіти.
Розпочався захід із вітального слова проректорки ЛьвДУВС Ольги Балинської.
«Сьогодні ми торкнемося дуже вагомих для українського суспільства питань. Говоритимемо не лише про економічне відновлення та функціонування господарського права, але й про працевлаштування та соціальне забезпечення, а також проблеми трудового права в Україні», – підкреслила Ольга Балинська.
Директор Інституту права ЛьвДУВС Іван Красницький також звернувся до присутніх.
«Українські Захисники і Захисниці дозволяють нам бути переконаними у повоєнному відновленні України. Незабаром перед нами постане завдання – у складних економічних умовах продовжити будівництво сучасної правової європейської держави. Сьогодні ми поділимося думками щодо такого важливого виклику. Ця дискусія буде черговим виявом співпраці на благо та розвиток України», – зазначив Іван Красницький.
Учасники семінару обговорили пріоритетні реформи та національні програми для економічного відновлення України у воєнний і післявоєнний періоди.
Крім того, приділили увагу забезпеченню ефективної соціальної політики у нашій державі, а також довкіллєвим аспектам її відновлення.
Модерувала дискусію завідувачка кафедри господарсько-правових дисциплін Інституту права Марія Долинська.
Професор кафедри соціального права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Бурак доповів про напрями реформування трудового законодавства України.
Темі продовольчої безпеки в умовах воєнного стану присвятила дослідження т.в.о. декана факультету права та гуманітаристики Східноєвропейського університету імені Рауфа Аблязова Людмила Кузнецова.
Учасники дискусії також розглянули проблеми діяльності боржника у процедурі банкрутства під час війни. На цьому акцентував голова правління ПАТ «Львівський завод автонавантажувач» Олександр Гаврилюк.
Провідний юрисконсульт сектору юридичного забезпечення Івано-Франківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Богдан Гамалюк запропонував обговорити інституційні засади функціонування системи судово-експертної діяльності в Україні у воєнних умовах.
Стан і тенденції підготовки докторів філософії в контексті збереження та відновлення наукового потенціалу України окреслила провідний фахівець відділу забезпечення діяльності спеціалізованих вчених рад Львівського національного університету імені Івана Франка Юлія Годованець.
А провідний юрисконсульт комунального некомерційного підприємства Пустомитівської міської ради «Пустомитівська лікарня» Ярина Гаєцька-Колотило розповіла про право на охорону здоров'я під час дії воєнного стану.
За результатами роботи науково-практичного заходу учасники напрацювали методики щодо якомога ефективнішого розв'язання проблем економічного відновлення України у період війни та у післявоєнний час.