Контраст
Шрифт
У ЛьвДУВС відкрили Центр забезпечення прав людини та гендерної рівності
НАВС

Його презентація відбулася сьогодні за участю науковців, практиків та представників безпекового сектору і громадськості, які підтримують наш університет у впровадженні суспільно важливих ініціатив.

 

 

Центр створили, аби сприяти розбудові ефективної системи освіти у сфері прав людини, поширенню ідей гендерної рівності, взаємоповаги, верховенства права, свободи та недискримінації в українському суспільстві.

 

Розпочався захід із вітальної промови ректора ЛьвДУВС Романа Благути.

 

 

«Цей перспективний проєкт має на меті формувати у працівників практичних підрозділів поліції та цивільних громадян якісні компетентності щодо захисту прав людини, боротьби із дискримінацією й гендерними стереотипами за сучасних умов. Надалі на базі Центру ми проводитимемо освітні, наукові та профорієнтаційні заходи, аби ділитися практичним досвідом за цими напрямами», – наголосив Роман Благута.

 

 

Звернувся до учасників події також т.в.о. заступника начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області Роман Турчак.

 

 

«Знаково, що за часів великої війни ми приділяємо таку увагу сферам забезпечення прав людини та гендерної рівності. Оскільки Україна є кандидатом на вступ до Європейського Союзу, ця діяльність матиме лише позитивний вплив у майбутньому. Взаємодія курсантської та студентської молоді, громадських організацій та органів місцевого самоврядування дозволить ефективніше долати прояви дискримінації та насильства», – зазначив Роман Турчак.

 

 

Приєдналася до привітань й Оксана Яковець, регіональна координаторка Благодійного фонду «СТАБІЛІЗЕЙШЕН СУППОРТ СЕРВІСЕЗ».

 

«Дуже тішуся, що в українських закладах освіти з’являються такі центри для навчання нашої молоді. Завдяки цьому ми маємо змогу працювати на випередження, інформуючи про те, як протидіяти різним ганебним явищам у суспільстві», – підкреслила спікерка.

 

 

Заступниця начальника Управління головної інспекції поліції Львівщини Галина Смук зазначила: «Пройшовши підготовку у Центрі, здобувачі освіти отримають великий спектр знань та практичного досвіду, корисного для майбутньої роботи у професії. До речі, вже зараз вони мають змогу ознайомлюватися із системою «Custody Records». Її впровадили у підрозділах поліції, аби захищати права всіх учасників процесу – і затриманих осіб, і правоохоронців».

 

 

Розповіла присутнім про структуру та аспекти роботи Центру радниця ректора ЛьвДУВС з гендерних питань Ірина Євхутич.

 

«Ми створили нову платформу для популяризації засад гендерної рівності, подолання домашнього та гендерно зумовленого насильства. У межах цього проєкту функціонуватиме декілька локацій – Дитяча кімната та Освітній центр «Equal rights and opportunities» (Рівні права та можливості). Адже ми покликані інтегрувати гендерний чинник у виховний та освітній процеси, підвищити обізнаність суспільства у сфері захисту прав і свобод людини, зокрема й у забезпеченні недискримінації та безбар'єрності», – акцентувала Ірина Євхутич.

 

 

Цього ж дня для курсантів та студентів університету провели тренінг «Міфи та реалії про домашнє насильство». Головною експерткою виступила психологиня, кандидатка у психотерапевти за напрямом EMDR, співзасновниця громадської організації «Осоння» Каріна Амбарцумова.

 

 

Зауважимо, що відкриття Центру забезпечення прав людини та гендерної рівності відбулося у рамках кампанії «16 днів проти насильства» та з нагоди Міжнародного дня захисту прав людини, який щороку відзначаємо 10-го грудня.

 

Схожі новини: