Контраст
Шрифт
У Львові триває навчання спеціалістів із безпеки в освітньому середовищі
НАВС

Впродовж двох тижнів у ЛьвДУВС навчають фахівців, що дбатимуть про безпечне освітнє середовище.

 

Вихователі безпеки співпрацюватимуть з органами місцевого самоврядування, поліцейськими, рятувальниками, освітянами, учнями та батьками. Мета їх роботи - виявляти та припиняти правопорушення у закладах освіти, організовувати превентивні заходи та пропонувати рішення щодо посилення безпечного освітнього середовища.

У межах курсу слухачам вже розповіли про забезпечення цивільної та пожежної безпеки, загальні вимоги до систем протипожежного захисту та електронних мереж, порядок дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів чи отриманні анонімного повідомлення про загрозу вибуху. Також для них провели заняття з тактико-спеціальної підготовки, домедичної допомоги та проведення аудиту в закладах освіти.

До навчань залучили практиків Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії, психологів та юристів.

 

Своїми враженнями від навчання поділились учасники проєкту.

 

Леся Киришун - педагог з Підгайцівської громади Волинської області. Розповідає, що хоче допомогти покращити освітнє середовище, адже знає, які виклики виникають у ньому. «Навчальна програма проєкту насичена і торкається багатьох напрямів. Під час занять зі спеціалістами ДСНС ми погасили імпровізовану пожежу, з правоохоронцями - вивчали кримінальне право. Мали й практичні заняття з психологами, здобули багато вмінь, актуальних у часі війни. Для мене це не перший освітній проєкт, тому з впевненістю можу сказати, що він надзвичайно важливий та корисний», - підкреслила Леся Киришун.

 

Ще один учасник проєкту - Станіслав Приходько, який працює зі школярами на Харківщині.

 

«Фахівець із безпеки в освітньому середовищі – це людина, яка має бути менеджером, працювати з учнями та фахівцями у різних аспектах безпеки. Нас навчають швидко реагувати на нові виклики та шукати шляхи їх вирішення, - розповідає педагог. - Через повномасштабне вторгнення росії навчання у нашій громаді відбувається зараз у дистанційному форматі. Цей проєкт допоможе підготуватись, подбати про безпеку школярів, коли ми повернемось до очної форми».

 

Анна Криворучко працює у відділі освіти Новомиргородської міської ради, що у Кіровоградській області. Вона переконана - цей проєкт дає великий комплекс знань, які покращать безпеку освітнього середовища.

 

«Я вже маю невеличкий план для роботи з педагогічними працівниками та дітьми, хочу поділитись з ними корисними вміннями з цього проєкту. Ми здобули багато практичних навичок: як поводитись у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів, надання медичної допомоги, дії при пожежі та інше. Для мене було важливо дізнатись більше з психологічного аспекту, аби створити емоційну безпеку для дітей у школах.  Я вдячна університету за можливість здобути не лише теоретичні знання, але й відпрацювати все практично», - поділилась Анна Криворучко.

 

Географія учасників охопила 15 областей України. У ЛьвДУВС навчаються представники територіальних громад з Вінниччини, Житомирщини, Волині, Івано-Франківщини, Тернопільщини, Закарпаття, Хмельниччини, Рівненщини, Одещини, Кіровоградщини, Черкащини, Чернігівщини, Сумщини, Харківщини та Київської області. Через два тижні вони розпочнуть роботу у своїх територіальних громадах, аби забезпечити безпечне освітнє середовище.

Схожі новини: