Під час семінару учасники говорили про міжнародні нормативно-правові акти, норми та стандарти з антикорупційної діяльності, та дізналися про підхід НАТО до виховання доброчесності.
Керівник Програми НАТО – Україна з виховання доброчесності штаб-квартири НАТО, доктор Надя Міланова зупинилася на необхідності розробки Програми доброчесності, націленої на укріплення принципів належного врядування у сфері безпеки та оборони. З її слів стало відомо, що метою програми є розвиток індивідуального та інституційного потенціалу шляхом запровадження або зміцнення прозорості, підзвітності та цілісності в оборонних інституціях, як необхідної умови зниження корупційних ризиків.
Спікер відмітила, що корупція та неналежне управління є реальними загрозами для безпекової сфери, вони перешкоджають демократії, верховенству права та економічному розвитку.
«Важливість запровадження заходів, спрямованих на вдосконалення розбудови доброчесності стосується рівною мірою як країн-членів НАТО, так і країн-партнерів. Саме для цього була ухвалена нова політика НАТО з розбудови доброчесності, яка підтверджує переконання, що демократичний контроль є фундаментом для стабільності у євроатлантичній зоні та ключовим для міжнародного співробітництва», – зазначила вона.
У рамках семінару одну з лекцій провів старший помічник юриста офісу з юридичних питань Агенції НАТО зі зв’язків з громадськістю Вінсен Рубер. Спікер навів приклади корупційної складової у діяльності великих корпорацій, після чого курсанти розв’язували реальні кейси.