Контраст
Шрифт
Упровадження системи «Custody Records» в освітній процес академії
НАВС

9 лютого на заміській локації НАВС (навчально-науковий інститут № 1) відбулася робоча зустріч заступниці Міністра внутрішніх справ України Катерини Павліченко й керівництва академії з міжнародними партнерами, на якій гостей ознайомили з можливостями навчально-тренувального полігону «Відділ поліції». Унікальний об’єкт створено й облаштовано системою «Custody Records» за підтримки Консультативної місії ЄС в Україні та Національної поліції України.

Зацікавлену участь у презентації взяли голова КМЄС Антті Хартікайнен, голова Операційного департаменту Місії Удо Мьоллер і начальник Управління дотримання прав людини НПУ полковник поліції Руслан Горяченко.

Гості мали змогу пересвідчитися в перевагах сучасної системи «Custody Records», що передбачає цілодобову автоматизовану відео- й аудіофіксацію перебування затриманих у відділах поліції із цифровою обробкою та аналізом відповідної інформації такого спостереження. У більшості європейських країн застосування цих систем мінімізує людський фактор і сприяє убезпеченню затриманих від неправомірних дій та насильства щодо них, а поліцейських – від безпідставних звинувачень і провокацій. Уповноважені офіцери (інспектори з дотримання прав людини) моніторять усі дії, які відбуваються із затриманими, з моменту фактичного доставлення їх у відділ поліції до обрання судом запобіжного заходу й направлення особи до слідчого ізолятора або звільнення з-під варти.

Використання новітнього полігону «Відділ поліції» із системою «Custody Records» є надзвичайно актуальним у фаховій підготовці правоохоронців, з огляду на визнані європейською спільнотою гарантії дотримання прав людини. Досвідчені викладачі академії допомагають слухачам відпрацьовувати навички поводження із затриманими, на конкретних кейсах моделюють проведення процесуальних дій, відпрацьовують реагування поліцейських у позаштатних й екстремальних ситуаціях.

 

Звертаючись до слухачів курсів первинної професійної підготовки, Катерина Павліченко зауважила, що впровадження системи «Custody Records» у територіальних підрозділах усіх регіонів країни є одним з пріоритетів, визначених Міністром внутрішніх справ.

Антті Хартікайнен, відмічаючи позитивні результати багаторічної співпраці з МВС і НАВС в удосконаленні підготовки нової генерації фахівців сектору безпеки, зауважив, що такі тренінги допомагають змінити спосіб мислення поліцейських, які мають усвідомлювати, що прозорість, підзвітність і відповідальність є суттєвими чинниками зміцнення реальної довіри громадян до поліції.

Висловлюючи щиру вдячність колегам і партнерам за сприяння в оновленні освітньої бази та створенні комфортних умов навчання всіх кате-горій здобувачів освіти, ректор академії генерал поліції першого рангу Володимир Чернєй акцентував на важливості посилення практичної складової підготовки майбутніх поліцейських, у зв’язку з чим перед закладом поставлено чимало невідкладних завдань, які вдається успішно реалізовувати.

У фінальній презентації начальник Управління дотримання прав людини НПУ Руслан Горяченко проаналізував конкретні ситуації застосування системи «Custody Records» в окремих територіальних підрозділах з висновками щодо правомірності дій та помилок, яких можуть припускатися працівники поліції.

Після офіційної частини заходу гості детальніше оглянули матеріально-технічну базу й інфраструктуру академії, поспілкувалися з представниками постійного та перемінного складу вишу.

Відділення комунікації НАВС

Схожі новини: