Контраст
Шрифт
В академії відбувся щорічний антикорупційний форум
НАВС

56 грудня до Міжнародного дня боротьби з корупцією в Національній академії внутрішніх справ проведено ІХ Міжнародну науково-практичну конференцію «Реалізація державної антикорупційної політики в міжнародному вимірі». Організаторами заходу традиційно стали Міністерство внутрішніх справ України, Національна академія внутрішніх справ, Консультативна місія Європейського Союзу в Україні, Національна академія правових наук України, громадська організація «Центр запобігання та протидії корупції».

У щорічному науковому зібранні, яке вже втретє відбувається в надскладних реаліях воєнного стану, взяли зацікавлену участь представники Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Вищого антикорупційного суду, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Агентства з розшуку та менеджменту активів, Рахункової палати, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні, Європейської служби зовнішніх справ, урядових організацій та судових органів – загалом майже 300 спікерів й активних учасників, серед яких знані вчені, освітяни й фахівці-практики з усієї країни.

Відкриваючи конференцію, ректор Національної академії внутрішніх справ Володимир ЧЕРНЄЙ окреслив роль академії в системній реалізації антикорупційних заходів. Він висловив вдячність співорганізаторам, міжнародним партнерам, представникам закладів освіти, наукових установ, керівникам органів влади й правоохоронних структур за участь у роботі форуму.

Виступаючи з вітальним словом, державний секретар Міністерства внутрішніх справ України Інна ЯЩУК подякувала співорганізаторам заходу й зауважила, що протидія корупції в умовах воєнного стану посідає пріоритетну роль у діяльності органів системи МВС України. Закликала учасників до активного діалогу та доповнення проєкту резолюції конференції.

На правах співорганізатора конференції керівник сектору Європи у відділі планування та проведення операцій Спроможності планування і проведення цивільних операцій Європейської служби зовнішніх справ Едоардо МАНФРЕДІНІ акцентував на значущості для України проведення цього заходу. Надав загальну характеристику результатам здійсненого на замовлення Консультативної місії Європейського Союзу в Україні дослідження щодо стану поширеності корупції в країні. Відзначив роль КМЄС у розбудові демократії та протидії корупції, реалізації реформ сектору безпеки й неурядових інституцій за понад 200 видами антикорупційної діяльності.

Вітаючи учасників конференції, Міністр Кабінету Міністрів України Олег НЕМЧІНОВ зауважив про необхідність професійного навчання державних службовців за напрямом антикорупційного менеджменту, покращення антикорупційного законодавства, окреслив низку урядових ініціатив, спрямованих на утвердження засад доброчесності та прозорості в діяльності державного апарату.

Перший віцепрезидент Національної академії правових наук України Олександр БАНДУРКА стисло схарактеризував сучасне антикорупційне законодавство, висловив бачення наявних проблем, навів резонансні приклади порушення антикорупційного законодавства. Наголосив на необхідності забезпечення злагодженості й системності в реалізації антикорупційних заходів усіх державних органів та органів місцевого самоврядування, а також застосуванні каральних антикорупційних механізмів у повному обсязі за фактами виявлення корупційних правопорушень.

Голова Вищого антикорупційного суду Віра МИХАЙЛЕНКО зосередила увагу на ролі правосуддя, адже неупереджений судовий розгляд з прийняттям законних і справедливих рішень стосовно корумпованих високопосадовців має важливе значення в умовах воєнного стану та для розвитку післявоєнної України на шляху до європейської та євроатлантичної інтеграції.

Заступник Генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр КЛИМЕНКО відзначив актуальність щорічного антикорупційного форуму, що демонструє прагнення науковців і практиків послідовно долати нові виклики. Висловив вдячність європейським партнерам і всім колегам-організаторам, підтримка яких сприяла проведенню заходу. Схвально відгукнувся про прийняття цього тижня двох антикорупційних законів, які диференціюють підстави для притягнення до кримінальної відповідальності юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень. Окреслив напрацювання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в контексті боротьби з незаконним збагаченням.

Перший заступник директора Національного антикорупційного бюро України Денис ГЮЛЬМАГОМЕДОВ подякував Національній академії внутрішніх справ за створення сталої платформи для фахового обговорення нагальних проблем правотворення і правозастосування. З-поміж передумов ефективної протидії корупції виокремив організований з боку громадянського суспільства соціальний контроль за системою державного адміністрування та незалежність судової влади.

Заступник Голови Національної поліції України – начальник кримінальної поліції Андрій НЄБИТОВ зазначив, що нині війна триває на два фронти – відсіч російській агресії та боротьба з корупцією. Навів дані щодо участі органів і підрозділів Національної поліції України в практичній реалізації антикорупційних заходів.

До учасників конференції звернувся керівник апарату Національного агентства з питань запобігання корупції Ігор ХОХИЧ, який висвітлив роль НАЗК як політико формувального антикорупційного органу у створенні системи запобігання корупції, зміцненні прозорості державного управління, підтриманні доброчесності на всіх рівнях.

Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр РУВІН відмітив значення висновку експерта, зокрема за зверненнями Національного антикорупційного бюро України й Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, у резонансних провадженнях про корупційні правопорушення.

Голова громадської спілки «Центр запобігання та протидії корупції» Володимир МАРТИНЕНКО зауважив, що суспільство оцінює не лише гучні антикорупційні розслідування, а й їх практичну реалізацію насамперед на рівні прийняття та виконання відповідних судових рішень.

З конструктивними доповідями виступили: Неллен БЕТТІНА, радниця з питань боротьби з корупцією Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (тема – «Протидія корупції та відмиванню коштів»); Василь ШАКУН, професор кафедри кримінального права Національної академії внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, голова Координаційного бюро з проблем кримінології НАПрН України (тема – «Війна і корупція»); Віталій ЧУБАЄВСЬКИЙ, директор Департаменту виявлення, розшуку фінансових та інших активів Агентства з розшуку та менеджменту активів, доктор економічних наук, професор (тема – «Роль АРМА в розслідуванні злочинів в антикорупційній сфері»); Григорій УСАТИЙ, керівник відділу координації, моніторингу та оцінки ефективності реалізації державної антикорупційної політики Департаменту антикорупційної політики Національного агентства з питань запобігання корупції, кандидат юридичних наук, доцент, старший науковий співробітник (тема – «Антикорупційна складова в діяльності фіскальних органів України на шляху до євроінтеграції: аналіз проблемних аспектів»); Єлизавета ПУШКО-ЦИБУЛЯК, член Рахункової палати України, кандидат наук з державного управління (тема – «Світовий досвід участі вищих органів аудиту в реалізації державної антикорупційної політики й інституційний внесок Рахункової палати України»); Сергій ЯРЕМЕНКО, заступник начальника Управління запобігання корупції МВС України – начальник відділу управління корупційними ризиками та методичного забезпечення (тема – «Деякі питання запровадження перевірки на доброчесність в органах правопорядку»); Святослав БІЛАН, начальник відділу взаємодії з громадськістю та медіа Департаменту комунікації МВС України (тема – «Комунікаційна складова у сфері запобігання корупції»).

У доповідях і повідомленнях інших учасників конференції запропоновано для обговорення актуальні питання професійної етики й доброчесності в діяльності державних службовців, працівників судових і право­охоронних структур, запровадження інституту антикорупційних уповноважених, інституту кримінальної відповідальності за військові корупційні правопорушення та службові зловживання тощо.

Підбиваючи підсумки роботи конференції, проректор Національної академії внутрішніх справ Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ зауважив, що конструктивне обговорення сучасних проблем реалізації державної антикорупційної політики є однією з передумов реального втілення необхідних інновацій у законодавство, практику й освітній процес. Оргкомітет узагальнив надані учасниками пропозиції до рекомендацій конференції, що враховано під час доопрацювання документа.

Оргкомітет конференції

Схожі новини: