Контраст
Шрифт
В Національній академії Національної гвардії України відбулася Міжнародна науково-практична конференція
НАВС

Інформація після проведення наукового заходу (постреліз)

в розділ НОВИНИ на освітньо-науковий портал МВС

 

 

Міжнародна науково-практична конференція

«АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ДІЯЛЬНОСТІ СКЛАДОВИХ СЕКТОРУ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ В УМОВАХ ОСОБЛИВИХ ПРАВОВИХ РЕЖИМІВ: ПОТОЧНИЙ СТАН ТА ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ»

(28.03.2024)

 

 

28 березня 2024 в Національній академії Національної гвардії України (НАНГУ) відбулася Міжнародна науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ДІЯЛЬНОСТІ СКЛАДОВИХ СЕКТОРУ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ В УМОВАХ ОСОБЛИВИХ ПРАВОВИХ РЕЖИМІВ: ПОТОЧНИЙ СТАН ТА ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ».

 

Головною метою наукового заходу було виявлення актуальних проблем, які виникають у складових сектору безпеки і оборони України в умовах особливих правових режимів. Основні завдання включали аналіз сучасного стану справ у цих сферах, ідентифікацію викликів та загроз, а також визначення шляхів їх вирішення. Крім того, однією з важливих цілей було зміцнення наукової співпраці між різними учасниками цього процесу з метою ефективного реагування на виникаючі проблеми та забезпечення національної безпеки України.

 

Під час відкриття пленарного засідання із вітальними словами та побажаннями плідної роботи до учасників наукового заходу звернулися перший заступник начальника НАНГУ з  начальної та методичної роботи полковник Єманов Владислав Вікторович, а також представники закладів-співорганізаторів наукового заходу: Національної академії оборони Національних Збройних сил Латвійської республіки, Департаменту освіти, науки та спорту Міністерства внутрішніх справ України,  Головного управління Національної гвардії України, Національної академії Служби безпеки України, Київського інституту Національної гвардії України, Національного університету оборони України, Харківського національного університету внутрішніх справ, Національного університету цивільного захисту України, Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Військової академії (м. Одеса), Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України (з питань розвитку та випробувань), Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки.

 

 

На пленарному засіданні були заслухані доповіді з актуальних проблем у сфері оборони України від представників закладів вищої освіти: Національної академії оборони Національних Збройних сил Латвійської республіки, Університету оборони Швеції, Державного професійного університету м. Тарнобжег (Республіка Польща), Варміно-Мазурського університету м. Ольштин (Республіка Польща), Європейського інституту додаткової освіти (Словацька республіка), Головного управління Національної гвардії України, Національного університету оборони України, Національної академії Служби безпеки України, Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Військової академії (м. Одеса), Київського інституту Національної гвардії України, Харківського національного університету внутрішніх справ України, Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України, Державного науково-дослідний інститут випробувань та сертифікації озброєння та військової техніки, Національного університету цивільного захисту України.

 

На пленарному засіданні були обговорені наступні актуальні питання:

1.  Сучасний стан та перспективи розвитку спроможностей суб’єктів сектору безпеки і оборони, поточні можливості та перспективи розвитку силових структур, їх адаптація до сучасних загроз та викликів;

2.  Організаційно-правові аспекти, а саме зосередження на правовому регулюванні організаційних аспектів діяльності сектору безпеки і оборони, включаючи законодавчі зміни та підвищення ефективності управління;

3.  Удосконалення системи підготовки та застосування органів та підрозділів, обговорення методів підвищення якості навчання та підготовки працівників сектору безпеки та оборони з урахуванням міжнародних стандартів.

4.  Сучасні системи та технології бойового та логістичного забезпечення, аналіз новітніх розробок і технологій, які можуть підвищити ефективність бойових операцій та логістичного забезпечення сектору безпеки і оборони.

5.  Сучасні тенденції та перспективи розвитку вогневої підготовки, дослідження найновіших методів навчання та підвищення вогневої майстерності військових формувань та правоохоронних органів.

6.  Узагальнення, вивчення та впровадження бойового досвіду, розгляд інноваційних підходів до аналізу та впровадження здобутого бойового досвіду у навчальні та практичні програми.

 

Ці доповіді включали в себе аналіз сучасного стану військово-технічного комплексу, стратегічні виклики та загрози, з якими зіштовхується Україна, а також можливі шляхи їх вирішення, результати їх досліджень, рекомендації щодо підвищення ефективності оборонної галузі через освітні програми, наукові розробки та співпрацю між освітніми та оборонними установами. Такі заходи мають стратегічне значення для забезпечення національної безпеки та обороноздатності України, що є дуже важливими питаннями для підвищення ефективності та адаптації сектору безпеки і оборони до сучасних викликів та загроз.

 

У другій частині наукового заходу з метою більш детального обговорення певних тем учасники конференції взяли участь у  секційних засіданнях:

секція № 1 «Актуальні проблеми управління, оперативного застосування та забезпечення дій складових сектору безпеки і оборони України в умовах особливих правових режимів»;

секція № 2 «Сучасні погляди на тактику дій та бойове забезпечення підрозділів сил безпеки і сил оборони України за досвідом протистояння збройній агресії російської федерації»;

секція № 3 «Актуальні проблеми логістичного забезпечення складових сектору безпеки і оборони України в умовах особливих правових режимів»:

підсекція 3.1 «Актуальні проблеми експлуатації та відновлення автомобільної та бронетанкової техніки складових сектору безпеки і оборони України в умовах особливих правових режимів»;

підсекція 3.2 «Актуальні проблеми експлуатації та відновлення ракетно-артилерійського озброєння складових сектору безпеки і оборони України в умовах особливих правових режимів»;

підсекція 3.3 «Актуальні проблеми тилового, технічного та фінансового забезпечення складових сектору безпеки і оборони України в умовах особливих правових режимів»;

секція № 4 «Актуальні питання нормативно-правового забезпечення, роботи з персоналом та стратегічні комунікації у діяльності складових сектору безпеки і оборони України».

 

На цих засіданнях учасники обмінювалися ідеями, ділилися досвідом під час доповідей, вносили нові пропозиції та висловлювали свої думки. Це дозволило більш глибоко вивчити питання, які були підняті на пленарному засіданні, і зосередитися на конкретних аспектах глибше. Такі засідання були корисними для обговорення деталей, обґрунтування точок зору різних учасників, а також для спільного пошуку рішень або розробки подальших дій. У секційних засіданнях взяли участь учасники, які мають зацікавленість або експертність у відповідній області. Це дозволило зосередити увагу на конкретних аспектах теми без розсередження уваги на інші питання, які можуть бути більш загального характеру. Вузькопрофільні секційні засідання допомогли збільшити ефективність дискусій, поглибити розуміння предмету обговорення і стимулювати співпрацю між учасниками.

 

Міжнародна науково-практична конференція об’єднала понад 380 науковців з 9 країн світу. Учасники конференції розглянули багато актуальних питань щодо узагальнення, вивчення та впровадження в освітній процес та практичну діяльність бойового досвіду застосування складових сектору безпеки та оборони держави.  

 

Враховуючи важливість отриманого військового досвіду та його впливу на ефективність діяльності сектору безпеки та оборони держави, учасники конференції висловлюють наступні практичні рекомендації та висновки:

1.     Організація службово-бойової діяльності: необхідне посилення координації між військовими формуваннями та правоохоронними органами під час виконання завдань за призначенням, запровадження сучасних методів комунікації та обміну інформацією сприятиме ефективнішому виконанню завдань

2.     Розвиток спроможностей суб’єктів сектору безпеки та оборони: необхідно надавати підтримку в підготовці та застосуванні новітніх технологій та методів вирішення викликів та загроз;

3.     Бойове та логістичне забезпечення: важливо забезпечити належний рівень бойового та логістичного забезпечення суб’єктів сектору безпеки та оборони для забезпечення їхньої ефективної діяльності;

4.     Вогнева та фізична підготовка: необхідно продовжувати підвищувати рівень вогневої та фізичної підготовки у військових формуваннях та правоохоронних органах, щоб забезпечити їхню готовність до виконання завдань за призначенням.

Ці висновки відображають загальні думки та рекомендації учасників конференції і мають на меті покращення ефективності сектору безпеки та оборони держави через вивчення та впровадження бойового досвіду, що є важливим внеском у розвиток сектору безпеки та оборони держави, спрямований на підвищення ефективності та готовності до викликів сучасного світу, розвитку імпровізаційних навичок та адаптивності в умовах протистояння збройній агресії російської федерації.

 

За підсумками роботи  Міжнародної науково-практичної конференції буде випущено збірник тез доповідей, що буде розміщений на сайті НАНГУ (https://nangu.edu.ua/about/2024-rik).

 

 

Схожі новини: