Контраст
Шрифт
В ОДУВС обговорили актуальні питання кримінально-правової кваліфікації, документування та розслідування колабораціонізму в період воєнного стану
НАВС

9 серпня в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання кримінально-правової кваліфікації, документування та розслідування колабораціонізму в період воєнного стану».

 

Відкрив науковий захід ректор університету полковник поліції Дмитро Швець, який привітав всіх учасників конференції та побажав плідної роботи, активного обміну думками та досвідом.

Співорганізаторами заходу виступили Департамент освіти, науки та спорту МВС України та заклади вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління МВС України та здійснюють підготовку поліцейських.

 

Зі вступним словом до присутніх звернулася Державний секретар МВС України Інна Ящук, яка наголосила, що забезпечення безпомилкової кваліфікації колабораційної діяльності як кримінального правопорушення, якісне документування та розслідування колабораціонізму є завданням, що потребує згуртованості і об’єднання як науковців, так і практиків.

Своєю чергою, перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олександр Харлов у вступному слові зазначив, що створення правового механізму для належного реагування держави на збройну агресію проти України, її виправдовування, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору, несанкціоноване поширення військово значущої інформації – це по суті один із важелів відсічі зазначеній агресії та є новелами кримінального законодавства України в умовах воєнного стану.

Голова Наглядової ради ОДУВС, народний депутат Олексій Леонов, звертаючись до учасників заходу, підкреслив, що тематика сьогоднішньої науково-практичної конференції є актуальною та своєчасною, адже поки наші Збройні Сили б’ються з ворогом зовнішнім – росією, ми маємо зробити все, аби ліквідувати загрозу з боку ворога внутрішнього та водночас у рамках законодавства, адже наша головна мета – вистояти у боротьбі з агресором та зберегти державу.

Далі робота конференції проходила одночасно на декількох локаціях за визначеними тематичними секціями: 

 

- «Актуальні проблеми кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність у сучасних реаліях»;

- «Актуальні проблеми документування та розслідування колабораціонізму»;

 

- «Оперативно-розшукове документування колабораційної діяльності: теоретичні та прикладні аспекти».

Фахові доповіді, повідомлення і дискусії, нові ідеї, погляди та концепції доповідачів та учасників конференції сприяли узагальненню наукових підходів й розробці рекомендацій для практичних підрозділів правоохоронних органів.

 

ВЗГ ОДУВС

Схожі новини: