29 листопада в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Кримінально-правові, кримінологічні та кримінально-виконавчі заходи попередження злочинності в період воєнного стану».
Відкрив науковий захід т.в.о. ректора університету кандидат юридичних наук полковник поліції В’ячеслав ДАВИДЕНКО.
З вітальними словами до учасників конференції звернулися:
- Єгор НАЗИМКО, заступник директора Департаменту освіти, науки та спорту, доктор юридичних наук, професор, майор поліції;
- Олег ПІДЛУБНИЙ, начальник Південного Одеського територіального управління Національної гвардії України, генерал-майор;
- Андрій ЯВТУШЕНКО, начальник Управління забезпечення діяльності у південному регіоні Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, полковник внутрішньої служби.
Основні напрямки конференції:
1. Протидія воєнним злочинам – пріоритетний напрям діяльності Національної поліції України.
2. Особливості кваліфікації окремих видів кримінальних правопорушень: сучасні реалії.
3. Пенітенціарна система України у воєнний час: виклики та ризики.
Захід об’єднав провідних науковців, юристів та практиків у сфері кримінального права, кримінології, кримінально-виконавчого права для обговорення актуальних проблем і перспективи розвитку кримінального, кримінально-виконавчого законодавства.
Основну увагу було приділено питанням удосконалення кримінального законодавства, підвищення ефективності діяльності органів та установ виконання покарання, служби пробації та адаптації правових норм до нових реалій, зокрема в умовах воєнного стану.
Серед ключових тем, розглянутих на конференції, були питання реформування кримінального законодавства, розмежування деяких кримінальних правопорушень проти національної безпеки України, проблеми кваліфікації окремих кримінальних правопорушень, проблеми щодо визначення найбільш дієвих загально-соціальних та індивідуальних кримінологічних заходів, формування дієвого інструментарію досягнення мети виправлення та ресоціалізації засуджених.
Під час заходу були представлені нові наукові дослідження, спрямовані на подальший розвиток кримінальної науки та правозастосовної практики. Учасники обговорювали широкий спектр питань, особливо акцентуючи увагу на реформуванні кримінального законодавства в умовах сучасних викликів, підвищенні ефективності контролюючих та наглядових функцій держави, а також на забезпеченні прозорості та відповідальності винних осіб.
У рамках конференції відбулися жваві дискусії щодо адаптації кримінального права до нових реалій, таких як воєнний стан та необхідність швидкого реагування на надзвичайні ситуації.
ВК ОДУВС