Contrast
Letter
В ОДУВС обговорили питання корупційних ризиків, шляхів запобігання та протидії корупції в МВС
НАВС
В ОДУВС обговорили питання корупційних ризиків, шляхів запобігання та протидії корупції в МВС

24 березня за ініціативи МВС України та Громадської ради при МВС на базі Одеського державного університету внутрішніх справ відбувся регіональний круглий стіл на тему «Визначення корупційних ризиків у діяльності МВС, шляхів запобігання та протидії корупції в МВС».У режимі відеоконференції до обговорення долучилися радник Міністра внутрішніх справ, голова Громадської ради при МВС Володимир Мартиненко; начальник Управління запобігання корупції МВС України Анатолій Фодчук; керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач; старший радник з питань правоохоронної діяльності Одеського регіонального представництва КМЄС генерал-лейтенант поліції Греції у відставці Георгіос Покас, а також члени Громадської ради при МВС, представники громадськості, працівники державних органів, формувань, інших закладів та установ, що належать до системи МВС, Одеської, Миколаївської, Херсонської, АР Крим та м. Севастополь.

 

На початку заходу з вітальним словом звернувся перший проректор Одеського державного університету внутрішніх справ доктор юридичних наук, професор Володимир Грохольський, який побажав учасникам круглого столу плідного, цікавого та результативного спілкування, підкресливши важливість обговорення актуальних питань шляхів запобігання та протидії корупції в МВС. «Поняття запобігання включає цілий комплекс заходів, зокрема нормативно-правове та організаційне забезпечення, визначення повноважень уповноважених осіб з питань протидії корупції та відповідальності тих, хто допускає правопорушення. Тому всі ці питання повинні сьогодні бути предметом нашого обговорення задля вироблення пропозицій щодо їх удосконалення та внесення відповідних змін до діючих нормативно-правових актів нашої держави», – зазначив перший проректор університету.


Далі до учасників круглого столу звернувся радник Міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко, який побажав всім активно попрацювати та наголосив на необхідності проведення дискусії не лише у напрямку теоретичних питань, а й з урахуванням практичних моментів, які є в підрозділах. Також Володимир Мартиненко зазначив, що до всіх заходів, які проводяться з метою реалізації Стратегії комунікації у сфері запобігання та протидії корупції, долучається Консультативна місія Європейського Союзу, спільно з якою напрацьовуються ті механізми, які впроваджуються та реалізуються по всій Україні.


Своєю чергою начальник Управління запобігання корупції МВС України Анатолій Фодчук зауважив: «Якщо говорити про практичне застосування результатів нашої роботи, то всі попередні напрацювання на конференціях лягли в основу оцінки корупційних ризиків діяльності Міністерства внутрішніх справ, його структурних підрозділів, і відповідно бралися до уваги при оцінці корупційних ризиків та формуванні антикорупційних програм».


«Вже сьогодні ми бачимо позитивні результати, позитивну динаміку і націлені на те, щоб продовжувати цю роботу і далі вдосконалювати законодавство і практичні аспекти реалізації нашої діяльності для того, щоб досягнути такої високої мети, а саме: суттєвого зниження рівня корупційних проявів та корупційних ризиків в системі органів Міністерства внутрішніх справ України», – додав Анатолій Фодчук.


Представник КМЄС Георгіос Покас у своєму виступі зазначив, що тема круглого столу є надзвичайно актуальною для всього світу, тому що корупція це – глобальна проблема, яка руйнує довіру до державних установ, перешкоджає економічному розвитку країни та має вплив на забезпечення прав людини: «Підхід Європейського Союзу до боротьби з корупцією перш за все сконцентрований на превенції та запобіганні корупції. Велику роль тут відіграє робота із суспільством, тому що суспільство повинно знати про ту боротьбу, яка ведеться, і це забезпечуватиме підвищення його довіри до правоохоронних органів».


«Серед заходів, які можуть зменшити ризики корупції та вже були прийняті в країнах Європейського Союзу, слід виокремити систему електронного декларування, створення різноманітних інституцій для боротьби з корупцією, прийняття відповідних законів чи стратегій або реструктуризацію бюрократичного процесу, повну зміну стилю управління, зміну культури роботи, покращення мотивації та забезпечення відповідальності або підзвітності поліцейських», – відмітив Георгіос Покас.


У рамках заходу учасники презентували доповіді щодо правового регулювання та особливостей діяльності викривачів корупції в системі МВС України, проблем функціонування уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції в системі МВС України, а також особливостей службових перевірок та внутрішніх розслідувань корупційних проявів у системі МВС України.


За підсумками круглого столу будуть сформовані практичні рекомендації щодо виявлення корупційних ризиків у діяльності Міністерства внутрішніх справ.

ВЗГ ОДУВС

Схожі новини: