Contrast
Letter
В ОДУВС проведено онлайн-лекцію «Кримінальне покарання у перевихованні в польському законодавстві та рішеннях»
НАВС
В ОДУВС проведено онлайн-лекцію «Кримінальне покарання у перевихованні в польському законодавстві та рішеннях»

В рамках меморандуму про співробітництво із Академією WSB (Республіка Польща) 28 квітня було проведено онлайн-лекцію «Кримінальне покарання у перевихованні в польському законодавстві та рішеннях» для науково-педагогічного складу та здобувачів освіти університету.

 

Спікерами лекції виступили Марек Валанчік, професор, доктор філософії, завідувач кафедри педагогіки, та Кароліна Валанчік-Риба, доктор філософії, юрисконсульт Академії WSB.

 

З вітальною промовою виступив проректор з міжнародного співробітництва Академії WSB, доктор філософії Рафал Ребілас. Пан Ребілас привітав спікерів та слухачів лекції й подякував за плідну співпрацю, обмін знаннями та досвідом, а також зауважив на щирому бажанні організації подальших спільних заходів в офлайн режимі за умов послаблення карантинних обмежень.

 

У ході онлайн-лекції професор Кароліна Валанчік-Риба розкрила генезис покарання, форми, види та принципи застосування покарань в Польщі. Детальну увагу було приділено накладанню покарання за злочини, скоєні проти неповнолітніх осіб.

 

У свою чергу професор Марек Валанчік висвітлив класифікацію та організаційну структуру пенітенціарних установ в Польщі, а також навів приклади класифікацій означених установ за країнами ЄС та США. Так, в Польщі виокремлюють в’язниці для неповнолітніх; для осіб, які вперше відбувають строк; для рецидивістів; військові в’язниці.

Спікер зауважив на правах ув’язнених осіб і додав, що Європейські пенітенціарні правила та правила Нельсона Мандели не визначають конкретну житлову площу, але рекомендують одиночні камери. Якщо камера менша ніж 3 м² на одного ув’язненого в камері для кількох осіб, існує презумпція порушення ст. 3 Європейської конвенції з прав людини.

 

Дуже детально пан Валанчік розповів про умови утримання та реабілітації ув’язнених осіб у в’язницях закритого, напіввідкритого та відкритого типів.

Наприкінці заходу курсанти поцікавились у представників польського закладу вищої освіти їх ставленням до смертної кари. В свою чергу професор кафедри кримінального права та кримінології Анна Собко запропонувала провести спільне дослідження за тематикою лекції. Начальник відділу міжнародного співробітництва Алла Бочевар подякувала спікерам за яскравий виклад інформації та висловила бажання подальшого активного розвитку співпраці та проведення спільних наукових заходів.

ВЗГ ОДУВС

Схожі новини: