4 листопада в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулось засідання науково-практичного круглого столу за темою: «Взаємодія поліції з населенням на засадах партнерства: Сучасний стан та перспективи розвитку».
Відкрив захід ректор ОДУВС доктор юридичних наук, доцент, заслужений працівник освіти України полковник поліції Дмитро Швець.
– Оптимізація взаємодії поліції з населенням має основну мету – надати нового імпульсу вітчизняним формам співпраці, що існували раніше, та запровадити перевірений часом зарубіжний досвід участі громадськості в правоохоронній та правозахисній діяльності. І найголовніше: своєчасне оперативне реагування на всі звернення громадян, безперечно, підвищить рівень довіри людей до поліції. Всіх учасників нашого науково-практичного круглого столу запрошую до конструктивного діалогу. Бажаю всім плідної співпраці, розширення наукових поглядів, нових ідей, визначення спільних шляхів взаємодії.
Про важливість теми круглого столу у вступному слові зазначив і начальник Головного управління Національної поліції в Одеській області доктор юридичних наук генерал поліції третього рангу Микола Семенишин:
– Взаємодія з населенням на засадах партнерства є, була і буде пріоритетним напрямком. Тим більше, це є принципом діяльності Національної поліції України. Завдяки Консультативній місії Європейського Союзу, міжнародним партнерам, ми реалізовуємо ряд безпекових проєктів в рамках принципу поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду – Community Policing. Це реалізація таких проєктів, як поліцейський офіцер громади, вихователь безпеки, шкільний офіцер поліції, тонка синя лінія. Ряд безпекових проєктів дали можливість нам не допустити росту кримінальних правопорушень, а громаді – відчувати себе в безпеці.
Заступник начальника управління науки та інновацій Департаменту освіти, науки та спорту Міністерства внутрішніх справ України кандидат юридичних наук, доцент Едуард Кісілюк під час відкриття засідання зауважив:
– Рівень довіри населення до поліції є основним критерієм оцінки ефективності діяльності органів і підрозділів поліції. Тема круглого столу «Взаємодія поліції з населенням на засадах партнерства» є цілком актуальною, оскільки адміністративне законодавство сьогодні є занадто розгалуженим, а окремі його норми суперечать іншим законодавчим актам. Сьогодні стає очевидною необхідність впровадження нової моделі партнерських відносин між поліцією та суспільством. Це підкреслює необхідність зосередження уваги науковців та практиків до проблеми взаємодії поліції та населення на засадах партнерства.
Радник/тренер з питань взаємодії поліції та громади КМЄС в Україні Некулай Опря виступив з доповіддю «Громадські консультативні групи як інструмент взаємодії поліції та громади, що допомагає співробітникам поліції у формуванні довіри, та залучення місцевої влади й громадськості до питань забезпечення безпеки в ОТГ».
Старший радник з питань загальної правоохоронної діяльності Регіонального представництва КМЄС в Одесі Георгіос Покас розповів про «Проєкт КМЄС «Діалог з питань безпеки громад» – як платформа для посилення партнерства між правоохоронними органами, регіональними та місцевими органами влади та громадськими організаціями в Одеській області».
Завідувач кафедри поліцейської діяльності та публічного адміністрування Харківського національного університету внутрішніх справ доктор юридичних наук, професор полковник поліції Ольга Безпалова доповіла про «Особливості підготовки поліцейських офіцерів громади під час дії правового режиму воєнного стану в Україні».
Начальник управління превентивної діяльності ГУНП в Одеській області полковник поліції Олександр Коцар виступив з доповіддю про «Особливості взаємодії поліції та населення в Одеському регіоні».
Заступник начальника Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Іван Заєць поділився досвідом щодо «Особливостей взаємодії поліції та громади на прикладі Вінницької області».
Т.в.о. начальника відділу дільничних офіцерів поліції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Одеській області полковник поліції Роман Кузьмич розповів про «Сучасний стан та перспективи розвитку інституту «Поліцейський офіцер громади».
Поліцейський офіцер громади відділу превенції Ізмаїльського РВП Головного управління Національної поліції в Одеській області капітан поліції Роман Топал та Соф’янівський сільський голова Ізмаїльського району Одеської області Наталія Тодорова доповіли про «Досвід взаємодії поліції та органів місцевого самоврядування на прикладі Соф’янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області».
Начальник відділу поліції №2 Одеського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Одеській області Вячеслав Барба виступив про «Адміністративно-правові основи взаємодії територіальних підрозділів Національної поліції та органів місцевого самоврядування у сфері забезпечення публічної безпеки та порядку».
А старший інспектор відділу превентивної комунікації управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Одеській області капітан поліції Крістіна Мажар доповіла про «Поліцію діалогу як інструмент взаємодії з населенням під час масових заходів».
За результатами круглого столу будуть сформовані пропозиції щодо розроблення дієвих механізмів взаємодії поліції та населення на засадах партнерства.
ВЗГ ОДУВС