Контраст
Шрифт
Вихованці ЛьвДУВС відвідали тренінг про безпечні подорожі за кордон
НАВС

Захід провів керівник громадської організації «Чистий аркуш», психолог Ігор Тридуб. Він поділився з курсантами та студентами інформацією про торгівлю людьми, її види, шляхи вербування та утримування постраждалих.

«Торгівля людьми досі доволі поширена, тож для її подолання потрібно працювати обєднано. Адже якісна комунікація та довіра дозволяє крок за кроком вирішити будь-яку проблему, зокрема протидіяти злочинності», – наголосив Ігор Тридуб.

 

«Сучасне рабство» має кілька складників. Воно завжди починається з вербування, потім настає етап перевезення людини до незнайомого середовища, аби повністю відірвати її від соціальних зв’язків. Наступним кроком є передавання завербованих осіб експлуататорам.

«Будь-який злочин, пов'язаний з торгівлею людьми, передбачає наявність таких елементів, як дія (що вчинили з людиною спочатку?), спосіб (яким шляхом її завербували та утримували?) та мета, якою завжди є експлуатація», – наголосив Ігор Тридуб.

 

Він запропонував присутнім переглянути відеоролик про один із випадків торгівлі людьми. Його зняли на Харківщині ще до початку повномасштабної війни. Місцеві поліцейські зафільмували одне з сільськогосподарських угідь, на території якого експлуатували людей.

Також курсанти та студенти прослухали інтерв’ю одного з постраждалих чоловіків. На прикладі цієї розмови Ігор Тридуб пояснив, як саме зазвичай вербують осіб, та наголосив, що вербувальником може бути будь-хто незалежно від віку, статі, соціального статусу чи рівня освіти.

 

«Лише уважно аналізуючи, що людина каже та як поводиться, що вона вам пропонує і як реагує на запитання, можна ідентифікувати ризики, зрозуміти, що вас намагаються завербувати», – відзначив тренер.

Під час зустрічі він обговорив із вихованцями ЛьвДУВС і особливості так званого «уразливого стану», за якого людина не здатна зрозуміти, що вона постраждала від «сучасного рабства».

 

«Уразливий стан – це комплекс зовнішніх та внутрішніх чинників, які не дозволяють особі нормально оцінити ситуацію. Вона не може себе захистити та взагалі не усвідомлює своїх дій. Особливо ця тема актуальна за нинішніх обставин, коли люди втікають від війни і відчувають надзвичайно сильний стрес. Це робить їх дуже вразливими», – зауважив Ігор Тридуб.

 

Також він наголосив, що після звільнення постраждалі від торгівлі людьми часто стикаються з явищем соціальної стигматизації. Тобто оточення засуджує їх на основі негативних стереотипів, висміює та піддає цькуванню. Спікер зазначив: «Люди, які виходять із ситуацій експлуатації, через певний час після насильства відчувають тиск, не можуть оговтатися. Саме тому не розповідають про те, що з ними сталося, адже відчуття небезпеки залишається. Вони бояться суспільного осуду».

У другій частині зустрічі вихованці університету переглянули соціальний відеоролик «Зупини торгівлю людьми», створений командою ЛьвДУВС, який переміг у конкурсі від ОБСЄ та проєкту «Працюй безпечно».

 

А наприкінці заняття учасники заходу пройшли невелику вікторину на платформі Kahoot!, аби закріпити отримані знання.

 

Додамо, що тренінг «Безпечна подорож за кордон» відбувся у  рамках проєкту «Школа активної молоді» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Захід є частиною програми «Мріємо та діємо», яку виконує Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).

Схожі новини: