Контраст
Шрифт
Взяли участь у найвпливовішому книжковому фестивалі країни
НАВС

Науковці та представники видавництва Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького успішно пройшли відбір та взяли участь у XII Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал».

Мистецький захід вже традиційно проводили на базі Національного культурно-мистецького та музейного комплексу Мистецький арсенал у Києві. Цьогоріч у фестивалі взяли участь 100 українських видавництв. 

 Фестиваль складався із програмної частини та книжкового ярмарку. Видавництва та книгарні представили книжки у секціях «Арткнига», «Художня книга», «Нон-фікшн», «Книжки англійською мовою», Мальописи». Фокус-тема та основна метафора цьогорічного Книжкового Арсеналу – «Життя на межі».

Книжкову серію «Шлях до Перемоги 2022–2023», підготовлену у Національній академії, презентували під час літературно-просвітницької події «Вшановуємо героїв у книгах...» та представили на «Вітрині новинок». До серії увійшли видання Артбук «Кордон незламності: війна через об’єктив», літописи «Кордон мужності та героїзму» та «Кордон національної стійкості». 

Упродовж усього фестивалю на інформаційних екранах «Книжкового Арсеналу» транслювався проморолик про науково-просвітницькі досягнення військово-патріотичного спрямування Національної академії.

На презентації видань прикордонного вишу був присутній почесний гість – генерал-майор Валерій Суботін, батько полеглого Героя-прикордонника, випускника Національної академії, кавалера ордена «За мужність» III ступеня (посмертно) капітана юстиції Андрія Суботіна. Почесний гість поділився з присутніми досвідом підготовки книги про українських прикордонників «Кривава межа», консультантом видання якої він став. 

Інспектор прикордонної служби відділу прикордонної служби «Бориспіль-1» Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» сержант Ілля Ільяшенко, захисник Маріуполя, який під час повномасштабного вторгнення проходив службу у 23 загоні морської охорони, поділився згадками про свій бойовий шлях та побратимів, жахи полону, роздумами про війну та значення для українців перемоги у цій війні. 

Також відвідали презентацію книг прикордонники – учасники бойових дій, які проходять службу у Головному військово-медичному клінічному центрі Державної прикордонної служби України, 130 Головному центрі зв’язку, автоматизації та захисту інформації, Окремому контрольно-пропускному пункті «Київ», 10 мобільному прикордонному загоні, Окремій комендатурі охорони і забезпечення Державної прикордонної служби України.

Схожі новини: