У Національній академії Національної гвардії України ввели в експлуатацію три нові лінгафонні лабораторії для вивчення іноземних мов.
Офіцери мовного відділу Академії здійснюють мовну підготовку курсантів та військовослужбовців НГУ на курсах з інтенсивного вивчення іноземних мов. Викладачі проводять заняття з дисципліни «Іноземна мова» зі здобувачами вищої освіти.
Аудиторії обладнані сучасною комп’ютерною технікою з ліцензованим програмним забезпеченням для проведення занять з іноземної мови. Всі комп’ютери підключені до власного хмарного навчального середовища та локальної мережі. Лінгафонні лабораторії надали партнери за програмою Ініціативи сприяння безпеці України (Ukraine Security Assistance Initiative).
«Активна співпраця з західними країнами-партнерами, їх правоохоронними підрозділами та військовими формуваннями потребує від військовослужбовців знання іноземної мови на рівні, що забезпечує міжкультурну комунікацію. Наявність сучасної навчально-матеріальної та технічної бази суттєво покращує умови навчання і викладання та збільшує якість засвоєння матеріалу слухачами», - зауважив викладач служби мовної підготовки мовного відділу майор Дмитро Одерій.
Сучасне комп’ютерне обладнання дає змогу викладачам ефективно готуватись до занять, використовувати методики навчання, раціонально розподіляти час в освітньому процесі. Викладач зможе керувати лабораторією лише з одного комп’ютера та слідкувати за результатами навчаємих не встаючи з місця, або налаштувати автоматичне оцінювання.
Також важливим елементом у підготовці військового фахівця, безперечно, є велика кількість практичних занять. Саме з цією метою курсанти Національної академії Національної гвардії України навчаються на динамічних тренажерах.
Тренажери створені для імітації протитанкових ракетних комплексів «Фагот», «Стугна-П», «Корсар» та зенітно-ракетного комплексу «FIM-92 Stinger» і моделюють реальні бойові умови.
Навчають курсантів викладачі кафедри вогневої підготовки за спеціально розробленою програмою. Під час відпрацювання практичних дій інструктори з вогневої підготовки застосовують програмне забезпечення тренажерів для моделювання мішеневої, фонової обставини, здійснюють постановку активних та пасивних завад.
«Для напрацювання навичок у застосуванні озброєння курсанти практикуються в боротьбі з броньованою технікою та літальними апаратами противника. Програмне забезпечення тренажерів дозволяє моделювати будь-які фонові та погодні умови, що максимально наближає ці дії до реальних. Торік Головне управління НГУ оновило тренажери, тому зараз вони нового зразка та з оновленим програмним забезпеченням», - зазначив начальник кафедри вогневої підготовки полковник Петро Пістряк.
Академія постійно поліпшує власну навчально-матеріальну базу. Зараз у всіх пунктах дислокації Академія має 9 навчальних класів, обладнаних лінгафонними аудиторіями, на яких одночасно може навчатися близько 140 осіб. Також, у планах є поповнення навчальної бази динамічних тренажерів зі стрілецької зброї та засобів ближнього бою.
Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ