Контраст
Шрифт
Як захистити право на мову
НАВС

Саме таким був лейтмотив зустрічі здобувачів освіти закладів сектору безпеки з Уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Кременем, що відбулася в Національній академії внутрішніх справ 9 грудня.

У сучасному суспільстві мову сприймають не лише як засіб обміну інформацією. Вона є необхідною умовою накопичення знань і багатовікового досвіду людства, засобом самоідентифікації людини як громадянина, приналежності до певної нації, показником ставлення особи до держави. В умовах воєнного стану мова також стає зброєю.

До заходу в режимі відеоконференції долучилися представники Департаменту освіти, науки та спорту МВС України, здобувачі та науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти й ліцеїв МВС.

З вітальним словом до учасників зустрічі звернувся Єгор НАЗИМКО, заступник директора Департаменту – начальник управління науки, інновацій та спорту ДОНС МВС: «Сучасні вимоги до професійної підготовки ставлять перед вишами нові завдання, одним з визначальних є формування мовної компетенції здобувачів. Мовна компетенція працівників поліції є важливим чинником ефективності їхньої професійної діяльності».

У своєму виступі Тарас КРЕМІНЬ зазначив, що «24 лютого стало точкою відліку для країни, яка вміє не тільки оборонятися, а й наступати. Українська мова перестала бути тільки засобом спілкування. Вона стала маркером ставлення до війни». У його презентації було висвітлено питання правового регулювання функціонування мови в Україні. Увагу зосереджено на ролі закладів вищої освіти сектору безпеки в популяризації державної мови, адже саме вони забезпечують формування мовної та мовленнєвої компетентності майбутніх правоохоронців.

Представник Уповноваженого із захисту державної мови Олександр ЧУПРИНА ознайомив присутніх із засадами нормативного регулювання діяльності мовного омбудсмена, його правами й обов’язками.

Здобувачі були активними учасниками діалогу, зокрема щодо порушень мовного законодавства посадовими особами й інших проблемних питань, які постали в нинішній ситуації перед Уповноваженим. 

Під час обговорення розглянули аспекти правового регулювання функціонування мов в Україні, форми реалізації права людини на мову, реагування на порушення норм мовного законодавства, а також роль молоді в підвищенні престижу української мови.

Завершуючи зустріч, ректор академії генерал поліції першого рангу Володимир ЧЕРНЄЙ подякував гостям за плідну зустріч, а також зауважив, що колектив академії і надалі докладатиме всіх зусиль для підвищення рівня мовної підготовки здобувачів освіти та проводитиме заходи щодо популяризації рідної мови, яка утверджує силу й незламність духу українців.

 

Кафедра правничої лінгвістики НАВС

Схожі новини: