Протягом трьох днів Донецький державний університет внутрішніх справ приймав представників Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС). Цей візит став важливим етапом розвитку співпраці, яка відкриває нові горизонти для спільних проєктів у сфері освіти та практичної підготовки, обміну досвідом та визначення нових напрямів взаємодії.
До складу делегації увійшли 17 експертів КМЄС на чолі з керівником відділу з питань розслідування міжнародних злочинів Міхалом Виводою.
Експерти КМЄС провели триденний тренінг з актуальної тематики для науково-педагогічного, курсантсько-студентського складу ДонДУВС, практичних працівників Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області. Загалом до заходу долучилися 750 учасників.
Організація навчання стала результатом співпраці команди експертів, серед яких особливу роль відіграли старший радник з розслідування міжнародних злочинів Вінсент Хоґней та експерт з правових питань КМЄС в Україні Дмитро Омельченко. Вони забезпечили координацію заходу та залучили міжнародних і національних експертів.
Керівник відділу розслідування міжнародних злочинів Міхал Вивода та експерт з оперативного реагування Національної поліції України Денис Пефтієв організували практичний тренінг з використання відкритих джерел інформації у кримінальному провадженні (OSINT). Його учасники ознайомилися з методами збору та аналізу даних, необхідних для розслідування воєнних злочинів, а також розглянули кейс-стаді, що ілюстрували реальні ситуації.
Старші радники з розслідування міжнародних злочинів Вінсент Хоґней та Гарі Корріган провели дискусію, присвячену опитуванню потерпілих та свідків. Експерти наголосили, що якість зібраних доказів безпосередньо залежить від правильності проведення опитувань. Вони детально розглянули різноманітні методики опитування, зокрема: як встановити довірливі відносини з потерпілими; як формулювати запитання, щоб уникнути спонукання свідків; як забезпечити точність і повноту отриманої інформації.
Старший радник з загальних питань поліції Андрес Лопез та старший радник з питань загальної поліцейської взаємодії поліції з громадою Педро Пінто провели тренінг на тему стабілізаційних заходів та охорони громадського порядку. Вони поділилися кращими практиками та інструментами, що допомагають у підтримці правопорядку в кризових ситуаціях.
Старший радник з кримінального аналізу в Міжнародному кримінальному відділі Боштьян Трсан провів заняття з кримінального аналізу. Його учасники навчилися методів виявлення та аналізу кримінальних схем.
Незалежний військово-медичний експерт Володимир Кучеров провів навчання з тактичної медицини. Присутні опанували сучасні методи надання першої медичної допомоги задля ефективних дій в умовах підвищеної небезпеки та порятунку життя колег і цивільних осіб. Ці знання є особливо актуальними для правоохоронців, які одними з перших приходять на допомогу потерпілим під час надзвичайних ситуацій.
Асистенти з питань безпеки місії Рене Цветтлер та Майк Хойвел під час триденного інтенсивного практичного навчання з тактичної підготовки відпрацювали з курсантами практичні навички задля забезпечення безпеки під час проведення операцій.
Старший радник з судової експертизи в Міжнародному кримінальному відділі Марко Мугонен, старший радник з комплексного аналізу місця злочину Крістель Бутон, старший радник з питань переслідування міжнародних злочинів (онлайн підключення) Марк Рурда обговорили питання обстрілів, траєкторії та озброєння. Навчили фіксувати наслідки обстрілів та використовувати безпілотні літальні апарати (БПЛА) для збору інформації та відбору зразків для експертизи ДНК.
Старший радник з питань правової реформи Сату Сеппаєнен провела тренінг з медіації, навчивши учасників технікам врегулювання конфліктів.
Старший радник з питань розслідування СНПК Паулін Брош розповіла про стратегії недопущення конфліктів (СНПК) та підходи щодо профілактики правопорушень.
Старший радник з питань прав потерпілих Ола Кварнстром обговорив питання роботи з вразливими потерпілими та свідками, акцентуючи увагу на важливості психологічної підтримки та чутливого підходу під час роботи поліцейських з вразливими категоріями населення.
Радник з кримінальних розслідувань Дезіре Хуфналг звернула увагу на психологічні аспекти роботи на місці злочину. Вона наголосила на важливості збереження об’єктивності та неупередженості при проведенні слідчих дій, а також необхідності надання психологічної підтримки членам слідчо-оперативної групи, особливо при розслідуванні складних та резонансних злочинів. Пані Дезіре поділилася досвідом роботи в складних ситуаціях та надала практичні рекомендації щодо збереження психологічного здоров’я слідчих.
Донецький державний університет внутрішніх справ дякує Консультативній місії Європейського Союзу за організацію та сприяння у проведенні тренінгу.