Контраст
Шрифт
Історія війн під час війни. Комплексні практичні заняття з курсантами в Національному музеї історії України у Другій світовій війні
НАВС

На кафедрі соціально-гуманітарних та правових дисциплін з курсантами факультету службово-бойової діяльності відповідно до освітньо-професійної програми були організовані та проведені комплексні практичні заняття з навчальної дисципліни Історія війн та воєнного мистецтва (у тому числі воєнна історія України). Ця навчальна дисципліна спрямована на формування у майбутніх офіцерів здатностей аналізувати складні питання світової воєнної історії, історії українського війська та закономірності розвитку воєнного мистецтва, основні напрямки еволюції військової думки у війнах минулого, сучасних збройних конфліктах та тенденції еволюції зброї і військової техніки, проводити історичні паралелі.

З метою формування цілісного розуміння теоретичних питань, які вивчалися на заняттях в інституті, практичні заняття були організовані у Національному музеї історії України у Другій світовій війні та проведені під керівництвом заслуженого працівника освіти України професора Володимира Зеленого разом із працівниками музею старшим науковим співробітником Ганною Тарасенко, екскурсоводами Аллою Грушецькою, Ігорем Бучмою, Віталіною Войтенко, Русланом Болобоном та Романом Пупенко, який здійснював медійне забезпечення.

Час проведення занять співпав із наближенням тисячного дня широкомасштабної російсько-української війни. Екскурсовод музею Ігор Бучма представив презентацію, яка окреслила початок широкомасштабного вторгнення, спротив українців, злочини російських окупантів, оборонні бої та контрнаступальні операції сил оборони України, а після цього курсанти були ознайомлені з подіями Другої світової війни та новими виставковими проектами про сучасну боротьбу за незалежність, територіальну цілісність нашої країни.

Надзвичайно корисним для професійної діяльності майбутніх офіцерів виявилося вивчення матеріалів виставок «Капсула часу», яка розповідає про події напередодні та під час Другої світової війни на теренах України; «… за межею свого рідного краю», де розглядаються питання проведення силами оборони України операції в Курській області рф; «Україна – розп’яття», на який за допомогою оригінальних предметів та фотографій презентовано агресію рф; «Знак на щиті», яка відображає найцікавіші факти з історії Тризуба; «Історії розвитку бойової техніки та озброєння»; Мартирологу «Діти…», присвяченого загиблим дітям у період російсько-української війни.

Заняття були цікавими для курсантів, досягли своєї мети, а співробітники музею, які приймали участь в їх організації та проведенні, були задоволені результатами роботи та пишаються нашим багаторічним партнерством.

Схожі новини: